Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Opinie
Waarom studeert lennaert minderhout sport management ondernemen aan inholland select studies

Waarom studeert Lennaert Minderhout ‘Sport, Management & Ondernemen’ aan INHOLLAND Select Studies?

5 augustus 2008

Opinie

Lennaert Minderhout
Geboortejaar: 1985 + + Vooropleiding: Havo, half jaar fysiotherapie + +
Start studie: 2005 + + Opmerkelijk: “Ik was blij met het initiatief van Sportpartners om samen met de Nederlandse Voetbalscholen Organisatie het gat te vullen dat de KNVB heeft opengelaten.”

1. Waarom heb je gekozen voor een sportgerelateerde managementopleiding?
“Ik heb om verscheidene redenen gekozen voor een sportgerelateerde managementopleiding. Sport is altijd al een passie voor me geweest en ik ben altijd nieuwsgierig geweest hoe het achter de schermen er aan toe gaat. Ik heb na mijn Havo een half jaar fysiotherapie gedaan, maar ben tot de conclusie gekomen dat die opleiding niet bij mij paste. In 2005 ben ik begonnen met de opleiding Sport, Management & Ondernemen nadat ik op een aantal open dagen ben geweest en met meerdere studenten van de opleiding gesproken had. Wat mij ‘triggerde’ om een sportgerelateerde managementopleiding te doen, was het feit dat je met zo’n opleiding heel veel verschillende kanten op kan. Zo kan je bij bijvoorbeeld bonden en koepels, sponsors, verenigingen, in de media, toerisme of evenementenorganisaties terecht.
De belangrijkste reden waarom ik een sportgerelateerde managementopleiding heb gekozen is vanwege de combinatie tussen sport en management. Het houdt de opleiding leuk en uitdagend.”

2. Waarom zou je deze opleiding/studie aanraden bij aankomende studenten? Welke toegevoegde waarde heeft deze opleiding/studie?
“De opleiding Sport, Management & Ondernemen is anders dan andere HBO-opleidingen. Het is een managementopleiding op gebied van sport, met de nadruk op management. Het is geen verkapte marketingopleiding met een sportsausje erover heen gegooid. De docenten zijn professionals die zelf al jaren praktijkervaring hebben en die dat met enthousiasme delen met de studenten. Er wordt veel van de student zelf gevraagd. Doorzettingsvermogen, verantwoordelijkheid en creativiteit zijn een paar van de competenties die gevraagd worden van de student. Het voordeel van mijn opleiding is ook dat het een driejarige opleiding is in plaats van vier. Zo kan je sneller aan de slag als volwaardig sportmanager en kan je je vak een jaar eerder dan andere Hbo-opleidingen uitoefenen. De voornaamste reden dat ik gekozen heb voor INHOLLAND Select Studies is de praktijkgerichtheid van de opleiding. Je bent vanaf dag 1 bezig om de kennis die je vergaart om te zetten in praktijkopdrachten. Op deze manier maak je al snel mee wat het inhoudt om een sportmanager te zijn.”

3. Welk onderdeel mis je ofwel: wat zou volgens jou aan je opleiding toegevoegd mogen worden?
“Tijdens de opleiding heb ik niet het gevoel gehad dat ik echt wat gemist heb. Het enige minder positieve punt is de locatie en de mogelijkheid tot internet op je laptop. Omdat het gebouw eigenlijk een soort van noodgebouw is straalt het niet echt veel uit. Ik vind het gebouw niet representatief voor de opleiding zelf. Ook is het jammer dat er geen wireless internet binnen het gebouw is. Doordat het nog wel eens druk kan zijn in de computerruimtes nemen veel studenten hun laptop mee en het zou perfect zijn als ook daarop internet beschikbaar zou zijn. Dit zou ik graag als toevoeging willen zien aan de opleiding, zodat de toekomstige studenten hier profijt van kunnen hebben.”

4. Waar hoop je later na je studie te kunnen gaan werken, welk soort baan ambieer je?
“Nu ik aan het einde van mijn studie zit heb ik verscheidene facetten kunnen zien van wat een sportmanager allemaal kan doen en waar hij zou kunnen gaan werken. Ik heb stage gelopen bij BVM Sport - de beroepsvereniging voor managers in de sport - en heb op deze manier al wat van de praktijk kunnen proeven. Ik werk graag samen met anderen en een baan bij een sportbond of een betaalde functie bij een sportvereniging zijn twee dingen waar mijn ambitie naar uitgaat. Ik heb voor mijzelf nog niet mijn verdere pad uitgestippeld, maar dat ik in de sport actief wil blijven is iets wat voor mij duidelijk is.”

5. Wat zou er volgens jou in de Nederlandse top- of breedtesport geheel anders geregeld of georganiseerd moeten worden en waarom? Hoe zou je het aanpakken?
“Voetbalscholen zijn de trend in het voetbal de laatste jaren. Voetballers en voetbalsters kunnen buiten hun vereniging om extra trainingen volgen om bijvoorbeeld aan hun techniek te werken. De KNVB ziet alleen niks in deze scholen en is er ook fel tegen. Ik zou graag zien dat de KNVB dit soort projecten/initiatieven juist zou ondersteunen om zo de voetballers, waar het toch allemaal om draait, de kans te geven om zich verder te ontwikkelen. Ik was daarom ook blij met het initiatief van Sportpartners om met de Nederlandse Voetbalscholen Organisatie om het gat te vullen dat de KNVB heeft opengelaten. De KNVB had deze trend met beide handen moeten aanpakken en de amateurvoetballers moeten geven waar ze overduidelijk behoeften aan hadden. Uiteindelijk gaat het om de ontwikkeling van het voetbal en voetballers en als de mogelijkheden bestaan om deze ontwikkeling verder te helpen, dan moet je er open voor staan en niet het eigen belang voor laten gaan.”

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.