Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Opinie
Waarom studeren aan de academie voor sportstudies van de haagse hogeschool

Waarom studeren aan de Academie voor Sportstudies van de Haagse Hogeschool

30 oktober 2007

Opinie

door: Annemiek Haak, teamleider

Introductie over het kennisterrein ‘sportmanagement’
Sport, beweging, sportiviteit, sportsponsoring, overal is het aanwezig. Kijk om je heen en je ziet sport, sla de krant open en je leest over sport. Sport wordt beoefend en gemanaged. Sport wordt bestuurd, gesponsord, gepromoot. Er wordt allerlei onderzoek gedaan op sportief gebied. Sport wordt ingezet als middel bij het realiseren van maatschappelijke doelstellingen. Sport is overal en sport is van iedereen.

Er wordt gesport bij sportscholen, bij verenigingen, op straat individueel of in groepjes. Mensen skaten door de stad, jongeren dribbelen op een basketbalveldje in de wijk, managers trainen in de lunchpauze voor een marathon en allochtone vrouwen leren de eerste beginselen van het zwemmen in een rustige, afgeschermde omgeving.
Het bedrijfsleven profileert zich door sport te sponsoren. Door zich te verbinden met de uitstraling van sport: fair play, doorzettingsvermogen, winning mood.
Ook gemeenten faciliteren en organiseren sport. Zij bouwen sportaccommodaties, ondersteunen verenigingen en subsidiëren innovatieve projecten. Zij initiëren, vanuit hun maatschappelijke verantwoordelijkheid, speciale projecten waarbij sport wordt ingezet als middel voor samenlevingsopbouw, wijkverbetering en stimulering van inactieve groepen inwoners.
Health en wellness is ‘hot’. Veel mensen zoeken in de hectiek van alledag ontspanning in de sauna, gaan spinnen, reserveren een massage. Zelfs vakanties hebben tegenwoordig vaak en sportief karakter.
 
Studenten van de Academie voor Sportstudies van de Haagse Hogeschool worden opgeleid om in dit brede en dynamische werkveld van de sport een inspirerende en coördinerende rol te vervullen. Het werkveld is breed, de functies zijn divers.
Studenten worden opgeleid voor drie werkvelden: de publieke sector, de sportsector en de commerciële sector.

Het is leuk om ‘in de sport’ te werken, het is leuk om in een sportieve sfeer opgeleid te worden. Daarom zijn er zoveel opleidingen. Lees verder en maak je keuze.

Curriculum Opleiding Sportmanagement
De opleiding Sportmanagement in Den Haag is een jonge opleiding. Zomer 2007 zijn de eerste studenten afgestudeerd. Deze studenten werken nu bij health centra, bij sportbonden of sportadviesorganisatie, bij gemeenten, in het sportbuurtwerk, bij een commerciële wildwaterbaan. Enkele studenten hebben een eigen bedrijf opgezet, in Nederland of in het buitenland. Een paar studenten zijn verder gaan studeren.
Onze opleiding duurt in totaal vier jaar en bestaat uit een propedeuse en een hoofdfase. Studenten met een vooropleiding MBO-S&B/CIOS komen in aanmerking voor een driejarig programma. Je gaat steeds zelfstandiger werken naarmate je studie vordert. De theorie en praktijk worden steeds complexer en meer geïntegreerd. We bieden je ruimte voor eigen initiatieven en faciliteren je als je bijvoorbeeld buitenlandse stages wilt lopen. Je krijgt in de opleiding theorie en casusopdrachten, bewegingspraktijk, stage, projecten en studieloopbaanbegeleiding.
Ons onderwijs is georganiseerd binnen vijf thema’s:
• Onderzoek & Ontwikkeling in de sport
• Beleid & Strategie
• Marketing en Ondernemen
• Organisatiekunde & Human Resource Management
• Financieel management
Binnen deze thema’s krijg je vakken als werkveldoriëntatie, sportontwikkeling, eventmanagement, bedrijfsadministratie, sportsponsoring, beleidsontwikkeling, engels, onderzoeksvaardigheden, marketing en natuurlijk sport.
We vinden het belangrijk dat je na het afstuderen gaat werken vanuit daadwerkelijke ervaring met sport. Bewegingspraktijk en het creëren van sportbewustzijn maakt daarom een belangrijk onderdeel uit van de opleiding. Je neemt deel aan verschillende sportieve events en je kunt deze ook zelf organiseren. Je organiseert in elk studiejaar zelf je stages in verschillende werkomgevingen. Hierbij houden we uiteraard zoveel mogelijk rekening met jouw eigen wensen, ambities en mogelijkheden.
In het afstudeerjaar stel je samen met je coach je afstudeerprogramma op. Je formuleert een afstudeeropdracht in het werkveld, je volgt minors en je vervult een stage.
Kortom; je ontwikkelt je tot een professional die effectief functioneert in een werkveld waar professionals en vrijwilligers samenwerken. Dit is immers een specifiek kenmerk van de sportsector.

Waarom studeren bij ‘de Haagse’?
Studenten van de Academie voor Sportstudies worden breed opgeleid. Na het afstuderen kun je terecht in de publieke sector, de sportsector en de commerciële sector.
Onze eigen accommodatie achter de duinen is gemoedelijk en overzichtelijk. Er zijn twee opleidingen gehuisvest met in totaal ca. 800 studenten. Theorielessen worden ook gegeven op de hoofdlocatie van de Haagse Hogeschool. Deze locatie ligt direct het station Hollands Spoor.
Studenten en docenten hebben intensief contact met elkaar. De sfeer is ontspannen, sportief, betrokken en serieus. We verwachten immers wel dat je je inzet voor het realiseren van je studie. Studenten met bijzondere prestaties komen in aanmerking voor een versneld programma of speciale stages of projecten.

Toelatingseisen
HAVO, VWO, MBO niveau 4. Er zijn geen speciale profieleisen. Studenten MBO S&B/CIOS komen in aanmerking voor een verkort programma.
Plaatsing geschiedt op basis van de uitkomsten van een instroomassessment.

Toekomstperspectief
Afgestudeerde studenten sportmanagement werken bij sportbonden, sport-adviesorganisaties, gemeenten, commerciële sportorganisaties (wellness, fitness, recreatie), welzijnsorganisaties, evenementenbureaus.
Zij vervullen daar functies en rollen als beleidsfunctionaris, adviseur, ontwikkelaar, projectleider, consulent, medewerker top- of breedtesport, bewegingsconsulent, coördinator, beheerder, en manager.
Alle genoemde functies vragen om creativiteit, kennis van zaken, inzicht, sportbewustzijn, organisatietalent, ondernemerschap en teamspirit. Dit zijn de kernkwaliteiten van sportmanagers. Zijn het ook jouw kwaliteiten? 

Klik hier voor meer informatie

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.