Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Opinie
De vraag van mariken leurs aan carl verheijen

De vraag van Mariken Leurs aan Carl Verheijen

11 februari 2014

Opinie

De vraag van… Mariken Leurs, plv. directeur bij de directie Sport van het Ministerie van VWS
Aan… Carl Verheijen, oud-topschaatser, drs in de geneeskunde en directeur van gezondheidscentrum De Nije Veste

De vraag
Hoe kunnen senioren langer sportief actief blijven of weer in beweging komen als ze zijn ‘stilgevallen’ en wat komt daar bij kijken?

Het antwoord
Mariken, dank voor je vraag. Ik zal proberen een kort en helder antwoord te geven op deze brede vraag. Ik denk dat het om twee zaken gaat: de senioren van informatie voorzien en het stimuleren van bewegen door een breed aanbod.

Voor het eerste is het van belang om de senioren kennis bij te brengen van het effect van goed bewegen en een gezonde leefstijl. Wat zijn de risico's van minder bewegen en ongezonde voeding? Wat zou je moeten doen om langer fit en vitaal te blijven, de kleinkinderen naar school te kunnen brengen en maatschappelijk nog je steuntje bij te kunnen dragen? Door betere informatie krijg je gemotiveerde senioren die meer gezondheidsbewust worden en hopelijk over enkele jaren bewust gezond zijn.

Als tweede zou je kunnen proberen de senioren te verleiden meer te bewegen. Zo zijn we onlangs gestart met WandelFit, de Nijkerk Diabetes Challenge en hopen we deze zomer een beweegtuin voor senioren te kunnen realiseren. Zorgen voor gezelligheid, kwaliteit van de begeleiding en gemotiveerde aanjagers vanuit de senioren zelf. Op onze website staan de initiatieven vermeld. Hierin proberen we nauw samen te werken met de patiëntenvereniging, welzijnsorganisaties en de buurtsportcoaches van de gemeente.

Voor 2014 staan er nog meer initiatieven op stapel: vrijblijvend en vanuit de burger geïnitieerd. Als eerstelijns gezondheidscentrum kunnen we dat alleen maar toejuichen, faciliteren en ondersteunen.

Volgende keer de vraag van Carl Verheijen aan Marieke van Schaik van de Vriendenloterij:
Beste Marieke, mooi om te zien hoe de Vriendenloterij door allerlei goede doelen te steunen zich inzet voor het welzijn van de Nederlander. Met enkele doelen werken we al samen of ben ik ambassadeur vanuit mijn sportverleden. Toch ligt de nadruk vooral op zorggerelateerde preventie, het beter maken van iemand die al ziek is. Vanuit mijn topsportverleden kijk ik toch iets anders tegen het huidige zorgsysteem aan, waar alle systemen ingericht zijn om patiënten te genezen. Volgens mij liggen de grootste winsten in de voorzorg, selectieve preventie, op het moment dat er nog geen klachten zijn. Iets wat de foundations van Richard Krajicek en Ruud van Nistelrooij ook al doen; een gezondere leefstijl als basis voor een gezonder Nederland. Zou de Vriendenloterij daar geen speerpunt van kunnen maken om uiteindelijk een veel vitalere samenleving te krijgen, die natuurlijk dan nog allemaal heel lang mee kunnen spelen in de Vriendenloterij ;)

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.