Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Zwangere vrouwen bewegen te weinig kennis landt niet in de praktijk

Zwangere vrouwen bewegen te weinig: kennis landt niet in de praktijk

22 oktober 2025

Nieuws

PERSBERICHT

Bewegen en sporten tijdens de zwangerschap is gezond. Voor zowel moeder als kind. Toch bewegen veel zwangere vrouwen in Nederland onvoldoende. Dat komt onder andere door een gat tussen kennis en praktijk. Dat blijkt uit verkennend onderzoek van het Mulier Instituut.

20251022_mulierbewegentijdenszwangerschapSlechts een derde van de zwangere vrouwen voldoet aan de beweegrichtlijnen. Dit is beduidend minder dan niet-zwangere vrouwen (47%) en mannen van dezelfde leeftijd (50%). Ook sporten ze minder vaak. Wel wandelen zwangere vrouwen vaker.

Gat tussen kennis en praktijk
Bewegen en sporten tijdens de zwangerschap heeft veel gezondheidsvoordelen. Dat is wetenschappelijk bewezen. Maar deze kennis passen we in Nederland nog te weinig toe.

Bestaande (internationale) richtlijnen en adviezen zijn vaak te algemeen. Ze sluiten niet goed aan bij de persoonlijke situatie van zwangere vrouwen. Ook ligt de nadruk voornamelijk op veiligheid. En veel minder op de voordelen van bewegen en sporten tijdens de zwangerschap.

Verkennend onderzoek
Voor dit onderzoek hebben we een literatuurstudie uitgevoerd. Daarnaast hebben we data uit de Gezondheidsenquête van het CBS gebruikt.

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.