Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Webtool coach planet com monitort spelers en teams

Webtool Coach-planet.com monitort spelers en teams

8 november 2012

Nieuws

door: Leo Aquina | 8 november 2012

In het dagelijks leven werkt Remco Witkamp bij een softwareontwikkelingsbedrijf en in zijn vrije tijd is hij actief als hockeycoach bij HC Pijnacker. Met Coach-planet.com verenigt hij werk en hobby. Coach-planet.com is een webgebaseerde tool waarmee coaches en trainers in de sport spelers of teams kunnen volgen in hun ontwikkeling. “Het is een hulpmiddel voor coaches en trainers en het kan in iedere sport worden gebruikt”, aldus Witkamp.

Een softwarepakket voor coaching en monitoring in de telecombranche bracht Witkamp op het idee voor Coach-planet. Met een programmeur en een geldschieter ging hij in december 2011 aan de slag om het systeem ook in te zetten als softwaretool voor sportcoaches. Een maand later stond de eerste versie van Coach-planet online. Het systeem is bedoeld voor het monitoren van sporters en/of teams en stelt coaches ook in staat om hun bevindingen op allerlei manieren met de sporters te communiceren. “Coaches en trainers kunnen aandachtsgebieden identificeren. Ook beschikt de tool over een flexibel evaluatiesysteem, een kalender voor het inplannen van trainingen en wedstrijden, een berichtenservice voor teamcommunicatie en uitgebreide rapportagefuncties”, vertelt Witkamp. Via de webgebaseerde tool kunnen coaches hun eigen knowledge base bouwen.

Voor alle sporten
Hoewel Witkamp zelf werkzaam is in het hockey, heeft hij ervoor gekozen een generiek systeem te bouwen dat geschikt is voor alle sporten. “Coaches kunnen het systeem helemaal naar hun hand zetten. Als je het systeem gaat aanpassen aan specifieke sporten, gaan coaches er steeds meer specifieke eisen aan stellen en de kracht is nu juist dat de coaches het systeem helemaal kunnen inrichten naar hun eigen inzicht. Die inzichten kunnen ook binnen één sport nogal eens verschillen. Iedere coach heeft zijn eigen aanpak, dus flexibiliteit is de sleutel tot het succes. Stel dat ik mentaliteit heel erg belangrijk vind, dan kan ik die categorie in mijn beoordeling een dubbele weging meegeven.”

De genoemde categorieën kan een coach ook geheel naar eigen inzicht invullen. “De coach zet zelf zijn evaluatieformulieren op, waarin hij categorieën kan opnemen zoals techniek, tactiek, mentaliteit, conditionele aspecten. Binnen die categorieën kan iemand benoemen wat de variabelen zijn. Tactiek zou je kunnen meten door te kijken naar zaken als ‘lopen zonder bal’ of ‘positie kiezen voor de goal’. Daar kan een coach dan weer scores voor bepalen.”

Kosten
Wat kost het gebruik van Coach-planet.com voor een trainer of een sportclub? “We hebben verschillende pakketten. Het begint bij het gebruik door één team, het zogenaamde Team Plan. Dit plan kost 99 euro per jaar. Dit plan is gelimiteerd tot één team, 25 gebruikers en 20 spelers en een limiet op de data-invoer. Daarnaast zijn er Club Plan 1 en Club Plan 2 ten behoeve van sportverenigingen of sportscholen. Club Plan 1 gaat tot een maximum van 250 spelers; Club Plan 2 tot 750 spelers. In beide gevallen biedt de software alle beschikbare functionaliteiten en is het aantal teams en coaches ongelimiteerd. De kosten voor Club Plan 1 gelden éénmalige opstartkosten van 69 euro en een maandabonnement van 42,50 euro. Voor Club Plan 2 komt het neer op 99 euro opstartkosten en 62,50 euro per maand. De tarieven zijn exclusief btw.”

Hoewel er meerdere sportvolgsystemen op de markt zijn, gelooft Witkamp dat hij met Coach-planet.com een uniek systeem heeft ontwikkeld. “In februari heeft NOC*NSF een evaluatie gedaan van monitoringsystemen in de sport en ik ben daar geen systeem tegengekomen dat hetzelfde kon als Planet-coach.com.” In Nederland begint het systeem langzamerhand een klantenkring op te bouwen. “De hockeyschool Noord-Holland maakt gebruik van ons systeem, Simontennis.nl, de tennisschool Intime en sinds kort ook Dames 1 van hockeyclub Amstelveen.” Witkamp kijkt echter ook over de landsgrenzen. “Ik hoop dat we doorbreken in Amerika. Op dit moment zijn we aan het inventariseren hoe we de markt gaan benaderen. Via sociale netwerken als LinkedIn proberen we klanten te winnen. Uiteindelijk moet het toch van mond-op-mond-reclame komen.”

Voor meer informatie: klik hier

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.