Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Vrijwillige sportclubbestuurders luiden de noodklok

Vrijwillige sportclubbestuurders luiden de noodklok

17 november 2022

Nieuws

PERSBERICHT

Angst voor sluiting, dalende ledenaantallen door oplopende energierekening

Bijna een derde van de verenigingsbestuurders overweegt hun accommodatie gedeeltelijk of volledig te sluiten tijdens de wintermaanden. Een overgrote groep vrijwillige sportverenigingsbestuurders voelt zich over het algemeen onvoldoende gesteund door de overheid en maakt zich grote zorgen over de stijgende kosten door inflatie en de energiecrisis. Dit zou kunnen betekenen dat ruim 7.000 accommodaties niet toegankelijk zijn voor meer dan een miljoen in verenigingsverband sportende sporters komende winter. Verenigingsbestuurders slaan de handen ineen met de RVVB (Register voor Verenigingsbestuurders) en de BAV (Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen) en starten samen een petitie, die het kabinet oproept snel met noodmaatregelen te komen.

Stichting RVVB maakt zich op basis van een enquête en reacties van meer dan 1.200 vrijwillige verenigingsbestuurders ernstig zorgen over de toekomst van het verenigingsleven als op 28 november tijdens het sportdebat in de Tweede Kamer geen of beperkte  steunmaatregelen worden toegekend. De Motie Mohandis van 7 juli 2022, ondertekend door PvdA (Mohammed Mohandis), CDA (Inge van Dijk) en GroenLinks (Lisa Westerveld) roept de minister van sport op om te kijken hoe sportverenigingen en -accommodaties ondersteund kunnen worden als zij door stijgende energielasten in de problemen komen.

De RVVB en de BAV roepen alle Nederlanders op ons culturele erfgoed, het verenigingsleven te beschermen. Samen zorgen we ervoor dat al die amateursportverenigingen, die belangrijk zijn voor ons allemaal, onze kinderen en de buurt, de deuren open kunnen houden.

Voor meer informatie: samenvatting resultaten enquête Stichting RVVB

petitieOproep tot ondertekening petitie

Wij
RVVB en BAV geven bestuurders van verenigingen een stem. Gezien worden, erkenning, waardering voor het vak

constateren
PvdA-Kamerlid Mohammed Mohandis, breed gesteund door een overgrote meerderheid in de Kamer, vroeg het kabinet in juni al om te kijken hoe sportverenigingen die vanwege stijgende energieprijzen in de knel komen, kunnen worden ondersteund. De minister zei toen meer tijd nodig te hebben, maar er is nog steeds geen plan en we hebben geen tijd te verliezen.

Daarom dringen wij bij het kabinet aan om nú in actie te komen om de amateurclubs te redden.

en verzoeken
De RVVB en de BAV roepen alle Nederlanders op ons culturele erfgoed, het verenigingsleven, te beschermen. Help ons mee en teken de petitie! Met genoeg handtekeningen kan dit kabinet niet om ons heen en kunnen we er daadwerkelijk voor zorgen dat al die amateurclubs die essentieel zijn voor ons, onze kinderen en de buurt, de deuren open kunnen houden.

Klik hier om de petitie te ondertekenen


Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.