2 oktober 2008
Nieuws
Hoogspringen
over mensen die wachten voor het stoplicht, een estafette door een drukke
winkelstraat of hordelopen over een vol terras? Niets is te gek in de campagne
Urban Athletics. De actie moet laten zien wat de atletieksport allemaal te
bieden heeft en de stap naar de baan verkleinen.
“De campagne is met name bedoeld om allochtone kinderen actief te laten sporten”, zegt Tom van ’t Hoff van de Stichting Amsterdam Atletiek. “Zelf maken wij het onderscheid tussen allochtoon en autochtoon liever niet. Iedereen is welkom.” De vier Amsterdamse atletiekverenigingen AAC, Atos, AV’23 en Phanos, die de actie Urban Athletics lanceren, kunnen wel wat extra leden gebruiken. Van ’t Hoff: “Atletiek is een prachtige sport, maar voor veel jongeren is het lidmaatschap van een club net een brug te ver.”
Imagoverbetering
De campagne, die voor een groot deel
gefinancierd wordt met subsidie van het ministerie van VWS moet daarin
verandering brengen. Acties op straat en aansprekende filmpjes op YouTube kunnen
het imago van de sport veranderen en hopelijk ook verenigingen weer populair
maken.
“Op steeds meer plaatsen in Amsterdam zullen we opduiken. Op pleintjes of tijdens evenementen. Zo konden mensen al kennis maken met Urban Athletics tijdens de mini-Dam tot Damloop. Ook op het Damrak kan er binnenkort tijdens de Street Challenge worden meegedaan aan de urban pentatlon, een moderne vijfkamp”, illustreert Van ‘t Hoff. Hij benadrukt dat een eerste stap naar de atletiekbaan gezet kan worden door de sport onder de aandacht te brengen daar waar de mensen het meest zijn: op straat in hun eigen buurt.
In contact met de club
Bang dat het lidmaatschap van een
atletiekclub in de praktijk toch anders uitpakt en misschien tegenvalt in
vergelijking met de straatacties is Van ’t Hoff niet. “De locatie is opvallend
en spectaculair, maar wij blijven met Urban Athletics dicht bij de oorsprong van
de sport. Het maakt niet uit waar je aan kogelstoten, sprinten of verspringen
doet, want het principe blijft hetzelfde.”
De campagne beoogt volgens Van ’t Hoff niets anders dan jongeren enthousiast maken en in contact te brengen met verenigingen. “De eerste stap naar een club is het belangrijkste. Vervolgens ligt bij onze trainers de schone taak de sport ook op de baan aantrekkelijk te houden.”
Zie voor meer informatie: www.urbanathletics.nl
Deel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.