Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Studentensport nederland wil organisatie universiade 2023

Studentensport Nederland wil organisatie Universiade 2023

4 februari 2010

Nieuws

door: Thomas van Zijl | 4 februari 2010

 

 

2023, dat zou een mooi jaar zijn voor de eerste Universiade ooit in Nederland. De Olympische Spelen voor studenten passen perfect in het Olympische Plan 2028. Het evenement stelt sterke voorwaarden aan topsportbeleid, infrastructuur en samenwerking. Kortom: een succesvolle Universiade is een mooie opmaat voor de Olympische Spelen van 2028. Studentensport Nederland (SSN) gaat er serieus werk van maken. 

De landelijke studentensportkoepel beseft dat er nog heel wat moet gebeuren, wil Nederland de organisatie van de Universiade naar zich toetrekken. Nederland is te weinig aanwezig op grote toernooien en heeft geen enkele vertegenwoordiger meer in internationale besturen. Henk Kuiper, hoofd bureau van SNN, kent de oorzaak. “Er is geen geld voor studentensport, wij vallen buiten de subsidiestromen en hebben geen recht op lottogelden. Als een bond iets wil met studenten, dan zal dat uit eigen zak moeten.” Zonde, vindt Kuiper, want de Universiade is voor veel topsportende studenten een mooi podium. “De studerende wereldtop gaat sowieso naar WK’s en grote toernooien. De categorie daaronder is vaak actief op de Universiade en komt er meestal via een omweg. Denk aan sporters als Arjen Van der Kieft.” De schaatser won vorig jaar goud op de Universiade van Harbin en rijdt tijdens de Spelen van Vancouver de 10 kilometer.

Mocht Nederland de Universiade binnenslepen, dan is dat voor het eerst. Na de Spelen van Sidney in 2000 zette toenmalig staatssecretaris Margo Vliegenthart in op organisatie van het evenement. NOC*NSF achtte dat toen niet haalbaar. “Tja, en dan komen ze nu met het Olympisch Plan 2028. Noem het voorschrijdend inzicht”, zegt Kuiper lachend. In maart zitten vertegenwoordigers van SSN en SSN-Topsport met de voorzitters van de onderwijskoepels VSNU en HBO-Raad en die van NOC*NSF om de tafel zitten om te peilen of er tien jaar na dato wel draagvlak is voor het organiseren van de Universiade. Kuiper: Net als bij het Olympisch Plan geldt ook hier dat brede steun een absolute voorwaarde is.”

SNN zet in op de studentenspelen van 2023. “Willen we een kans maken dan moeten we in het kader van de voorbereidingen rond 2016 besluiten of we een bid doen”, aldus Kuiper. Of het tot een kandidatuur komt en voor welke Universiade dan, hangt onder andere af van de vraag uit welke hoek de concurrentie komt. “Het is in deze wereld niet vreemd om nog een tweede keer op te gaan als het in eerste instantie niet lukt. Dat kan de kansen zelfs verhogen.”

Vooralsnog kan Kuiper er alleen maar van dromen en is het enige grote studentensport-evenement dat Nederland in 2010 organiseert het Studenten EK roeien. Kuiper: “Dat kan een begin zijn. Reken maar dat er deze zomer genetwerkt wordt bij de Bosbaan.” 

Meer informatie: www.studentensport.nl

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.