15 oktober 2009
Nieuws
door: Thomas van Zijl | 15 oktober 2009
Honkbalvereniging Amsterdam Pirates, Kinderopvang Impuls en de Hogeschool van Amsterdam zijn begin oktober samen ‘BSO Actief’ gestart, een buitenschoolse opvang die ervoor kan zorgen dat kinderen op een speelse én actieve manier kennismaken met verschillende sporten. Liefst natuurlijk in het zonnetje van Sportpark Ookmeer, maar ook bij regen biedt de sporthal van de Pirates uitkomst.
Voor de ondertekenaars van de intentieverklaring is de doestelling van BSO Actief duidelijk: kinderen meer laten bewegen en zo hun lichamelijke conditie verbeteren, zonder dat zij dat ervaren als een verplichting. Het initiatief om de krachten te bundelen kwam twee jaar geleden van de Amsterdam Pirates. De vereniging maakt zich druk om de gezondheid van kinderen en is blij met de totstandkoming van een brede maatschappelijke samenwerking tussen sport, welzijns- en kinderopvangorganisaties en onderwijs. De Pirates dragen in dit project door verhuur van hun sporthal en een softbalveld zorg voor de locatie, Kinderopvang Impuls levert pedagogische en sportbewegingsbegeleiders. Zij worden op hun beurt opgeleid door trainers van het Expertisecentrum Sport en Gezondheid (ESG) en ondersteund door stagiairs van de Academie Lichamelijke Opvoeding (ALO), die vallen onder de Hogeschool van Amsterdam.
Het ligt voor de hand dat in het sportaanbod de nadruk ligt op de kindervariant van honkbal, peanutball, maar volgens Henk Reinders - bestuurslid commercie en PR van de Pirates - is daarvan geen sprake. “In onze sporthal staat een grote kar met materialen. Of daar ’s middags ballen uitkomen, of juist springtouwen en hoepels, daar gaan wij niet over. Dat is aan de mensen die de kinderen begeleiden.” Loek Loevendie - één van de oprichters van Amsterdam Pirates - geeft de kinderen op afspraak met Impuls af en toe een honkbaltraining. Als hij daarmee kinderen enthousiasmeert voor onze sport is dat natuurlijk meegenomen, maar het is niet de eerste intentie.”
Reinders verwacht dat door BSO Actief tussen de vijfentwintig en veertig kinderen op regelmatige basis aan hun bewegingen komen. Die gok komt niet uit de lucht vallen, want de samenwerking tussen de verschillende partijen mag dan officieel pas net bezegeld zijn, in de praktijk heeft hij enige maanden geleden al gestalte gekregen. Reinders: “De middagen na school zijn nu van start gegaan, maar tijdens de grote vakantie was het al druk met kinderen die via Impuls sportten. Met de herfstvakantie op komst gaan we ervan uit dat er weer veel kinderen zullen sporten op ons mooi sportcomplex.”
Deel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.