30 september 2010
Nieuws
Het sportseizoen is al weer een paar weken aan de gang. Als het goed is zijn de eerste punten binnen en is de conditie zo langzamerhand weer op peil. Alle reden om eens te kijken naar zaken buiten en rondom het veld: de accommodatie. Volgens Bert de Goei – oprichter van Accocheck – valt er bij veel clubs een hoop te verbeteren ten aanzien van de veiligheidsomstandigheden en zijn de verzekeringen ook regelmatig niet in orde.
In het dagelijks leven verricht Bert de Goei arbo-keuringen bij bouwbedrijven. Toen hij in zijn hoedanigheid als bestuurslid van voetbalclub Victoria ’28 uit Enschede een eerder afgekeurde rolsteiger terug zag bij zijn vereniging, begon hem te dagen dat veel sport- en vrijwilligersorganisaties geen enkel idee hebben van de wet- en regelgeving op het gebied van veiligheidsomstandigheden en verzekeringsvoorwaarden. Geen wonder, het ontbreekt de meeste bestuurders simpelweg aan tijd om zich er goed in te verdiepen. Zelfs De Goei – die beroepshalve al redelijk ingevoerd was – is dertien maanden bezig geweest om te inventariseren waarmee sportclubs rekening moeten houden om te voldoen aan alle door overheden en verzekeringsmaatschappijen gestelde eisen. Daarna richtte hij Accocheck op, een bedrijf dat verenigingen ondersteunt bij het verbeteren van veiligheidsomstandigheden.
Materialen, machines, meterkasten, verzekeringsmappen, alle andere sportgerelateerde zaken; niets slaan de mannen van de Goei over als zij langskomen voor een erkende Risicoscan in de sport. Niet zelden is er iets loos en weten clubs maar half dat ze in bepaalde gevallen onverzekerd zijn. De duizend euro die clubs maximaal kwijt zijn voor een check is dan een schijntje vergeleken bij de eventuele schade. De Goei: “Veel mensen vragen zich af waar dit allemaal voor nodig is. Dan wijs ik ze graag op hun brandverzekering. De kans dat een pand in lichterlaaie komt te staan is uiterst klein en toch nemen we er massaal een verzekering voor.” Volgens De Goei moeten verenigingen ieder risico vermijden, zeker met het oog op de maatschappelijke stage die vanaf 2011 verplicht is voor meer dan 200.000 middelbare scholieren. “Vrijwilligersorganisaties en sportverenigingen zullen onderdak bieden aan deze leerlingen. Daar hoort ook bij dat ze hun verantwoordelijkheid nemen en zorgen dat hun accommodatie en verzekering in orde is.”
Accocheck stuurt nieuwsbrieven naar verenigingen om te wijzen op het belang van een RI&E, maar veel enthousiasme levert dat niet op. Slechts 3% van de clubs reageert instemmend. De persoonlijke benadering – eerst bellen en daarna eens kennismaken met het bestuur van de vereniging – is iets effectiever. Al met al is De Goei niet optimistisch: “Ik doe dit echt niet in de eerste plaats om er financieel wijzer van te worden. Ik doe het omdat ik zie dat het bij de meeste clubs ‘twee voor twaalf’ is, al hebben ze dat zelf niet door. Alleen een actieve houding van bonden kan daar echt verandering in brengen.” De Goei hoopt dat het in dat opzicht niet blijft bij een vrijblijvende vermelding van wat voorwaarden op de sites van bonden, maar dat bonden de clubs er blijvend op hameren dat een check van de accommodatie en bijbehorende verzekeringen geen overbodige luxe is. De Goei: “Natuurlijk levert dat ook klanten op voor Accocheck, maar dat is niet het eerste belang. Er zijn in Nederland 27.000 sportverenigingen. Ik zou het met dit bedrijf niet eens aankunnen om daar een flink deel van te controleren.”
Meer informatie: www.accocheck.nlDeel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.