25 mei 2023
Nieuws
door: Bas Kammenga | 25 mei 2023
In Vlaanderen is een alcoholvrij bier ontwikkeld dat een bijdrage levert aan het herstel na een sportieve inspanning. Alhoewel dat uiteraard arbitrair is, claimen de makers dat het bovendien ook nog eens lekker van smaak is. Binnenkort zal Thrive Beer zich nadrukkelijker op de Nederlandse markt begeven met een 2.0 versie en een nieuwe promotiecampagne. Oprichter en initiatiefnemer Laurens D’Hoore kwam drie jaar terug met het eerste idee.
Laurens D’Hoore heeft een juridische achtergrond en is in zijn vrije tijd triatleet.
“Na het sporten belandde ik met vrienden regelmatig op het terras en daar hoort dan ook een ‘pintje’ bij. Alcohol bevordert echter niet het fysieke herstel na een inspanning en regulier bier is juist dehydraterend in plaats van hydraterend. Er bestaan weliswaar veel hersteldranken en ook chocomel is een optie, maar die bevat best veel suiker. Daarom wilde ik een alternatief. Zo is het idee ontstaan om een biertje te maken dat gezond is en alcoholvrij."
In 2020 stapte D’Hoore naar het bierinnovatiecentrum van de universiteit van Leuven. “Daar bestaat het Leuven Instituut of Beer Research (BIBR) in samenwerking met het Vlaams Instituut voor Bier Technologie. We zijn met hen op zoek gegaan naar een gezond alcoholvrij bier dat ook nog eens lekker smaakt. Daarnaast moest het ook tien gram eiwitten per flesje of blikje bevatten, zodat het echt een meerwaarde zou worden als hersteldrank.”
Ontwikkeling
Na een proces van ongeveer anderhalf jaar was het eerste product begin 2021 klaar. “We zijn dus nu zo’n twee jaar op de markt. We hebben de afgelopen jaren vooral gefocust op België, maar er zijn ook al heel wat sportclubs in Nederland waar ons product wordt verkocht.” Thrive Beer claimt wetenschappelijk aantoonbaar gezond te zijn voor het herstel na sporten.
“Aan de ene kant heb je koolhydraten nodig na het sporten en aan de andere kant dus eiwitten voor het herstel van de spieren”, legt D’Hoore uit. “De calorieën in regulier bier komen met name uit de alcohol. Normaal worden de suikers ofwel koolhydraten omgezet in alcohol, maar in ons brouwproces ontstaat slechts 0,3 procent alcohol. De koolhydraten afkomstig uit ons gerst blijven gewoon aanwezig. De eiwitten worden afzonderlijk toegevoegd, maar hoe dat exact in zijn werk gaat, is ons geheime recept.”
Smaak
Een van de grootste uitdagingen was het beheersen van de smaak na het toevoegen van melkeiwitten. “Ons bier blijft vrij helder. De eiwitten zakken niet naar de bodem na een bepaalde periode, je kan van de buitenkant niet zien dat er eiwitten zijn toegevoegd. Om dat voor elkaar te krijgen was een bijzondere uitdaging. Ook heeft ons bier een mooie schuimkraag. De laatste twee jaar hebben we de smaak verder verbeterd. We hebben bijgeleerd en gaan in juni de Thrive 2.0 lanceren. Bovendien is dat het moment om ook onze ‘branding’ te wijzigen. Onze receptuur met een ‘dry hop’ is karakteristiek en op die manier valt ons bier in de categorie ‘IPA’ (India Pale Ale). In een alcoholvrij bier is de toevoeging van hop essentieel voor de smaak.”
D’Hoore licht ook de naam Thrive toe: “Het wil zoveel zeggen als ‘goed bezig zijn’ of ‘goed gedijen’. Het is symbolisch voor het gevoel dat we willen uitstralen. We bedoelen dat op sportief vlak, omdat het een gezond alternatief is. En aan de andere kant geldt het ook op sociaal vlak, omdat je het gezellig met je vrienden gaat drinken na het sporten.”
Thrive Beer positioneert zich niet nadrukkelijk in de markt van de bestaande sportdranken, maar zich eerst en vooral als bier. “We zitten er eigenlijk een beetje tussenin. We richten ons op sportevents en sportkantines en we zoeken samenwerkingen met sporters. Alcoholvrij zit heel erg in de lift, maar de smaak is nog niet overal acceptabel. Er liggen dus nog volop mogelijkheden."
Organisatie
D’Hoore staat er om de bekendheid van Thrive Beer te vergroten niet alleen voor. “We hebben inmiddels ook een verkoopteam en een marketingteam. In totaal zijn er acht personen fulltime met Thrive Beer bezig, waarvan drie op de marketing en de overige personen op sales. De hele productie en logistiek hebben we uitbesteed aan een brouwer.”
In België ligt Thrive Beer al bij veel retailers in de schappen. “Maar we verkopen ook veel online. In Nederland zijn we momenteel aanwezig bij thuisbezorgdienst Flink en werken we aan uitbreiding naar andere aanbieders. Thrive Beer heeft in Nederland vooral samenwerkingen in de hockeywereld en met onder meer BEAT Cycling en SpaceX Kitesurfing. Onze ambitie is ook op de Nederlandse markt verder te groeien. We moeten ervoor zorgen dat de komende jaren meer en meer mensen ons product gaan kennen.”
Voor meer informatie: www.thrivebeer.com
Deel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.