Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Rotterdam host city van 14e nationale sportweek

Rotterdam <em>host city</em> van 14e Nationale Sportweek

31 augustus 2017

Nieuws

door: Marc Hoeben | 31 augustus 2017

Vorig jaar was het Utrecht, deze keer is het Rotterdam. Van 9 tot en met 17 september beleeft de Maasstad de primeur als gastheer van de Nationale Sportweek. Voor het evenement, dat als doel heeft de sportparticipatie te verhogen, wordt het alweer de veertiende editie.

XL29RdamNSW-1Het enthousiasme in Rotterdam is groot, zegt Marina Vasenna, projectmanager van de gemeente Rotterdam. De stad zag een mooie koppeling met het WK triatlon dat het al zou huisvesten. Dat toernooi is van 14 tot en met 17 september in het gebied rond de Rijn- en Veerhaven en loopt dus parallel met de laatste dagen van de Nationale Sportweek. Zo slaat Rotterdam enkele vliegen toch al met één klap. Met beperkte middelen en met aandacht voor de bestaande sportverenigingen en andere aanbieders van sport en bewegen hoopt het de Nationale Sportweek tot een succes te maken. Vasenna:

“Voor veel Rotterdammers is sport al een onderdeel van hun leven. Wij doen als gemeente ook al heel veel om sport en bewegen te stimuleren en dat willen we graag nog eens extra in het zonnetje zetten. We proberen lokale sport- en beweegaanbieders te stimuleren om activiteiten te koppelen aan de Nationale Sportweek. Daarnaast zien we graag nog meer Rotterdammers bewegen. We zetten met onze Sportregisseurs in op verschillende levensfasen en doelgroepen: van peuter, tot puber, kwetsbare Rotterdammers, senioren, werkenden, werklozen, mensen met een beperking etc. We willen mensen vitaler maken, maar sport en bewegen kan hen ook helpen op vele andere vlakken."

"Met een groep kinderen is er al druk getraind om tijdens de Nationale Sportweek demonstraties te kunnen geven"

Urban sports
Tijdens de Nationale Sportweek vinden naast het WK triatlon enkele andere grotere evenementen plaats. “Bij tennisclub Victoria in Kralingen zijn de Nederlandse kampioenschappen padel die we graag voor het voetlicht brengen. Datzelfde geldt voor de urban sports die we op een nieuw terrein bij de WestblaakXL29RdamNSW-2 hebben. Met een groep kinderen is er al druk getraind om tijdens de Nationale Sportweek demonstraties te kunnen geven.”

Rotterdam zet de kunst van het ‘verleiden’ in en grijpt ondertussen de mogelijkheid aan om nog eens de aandacht te vestigen op bijvoorbeeld de jeugd in de leeftijd van de basisschool in de wijken Overschie, Kralingen en Noord in de jaarlijkse Sportentocht langs verschillende verenigingen. “Kinderen kunnen bij de Sportentocht van tevoren aangeven waar ze naartoe willen en dat wordt dan met de clubs afgestemd, zodat ze een beetje weten waar ze aan toe zijn.”

Geen financiële ondersteuning
Sport op Noord is zo’n ander stimuleringsprogramma van de Maasstad. “Dan heb je het in Noord over drie weken sport en bewegen voor jong en oud. Dat is van 9 tot en met 30 september en valt dus voor een belangrijk deel samen met de Nationale Sportweek.”

In de Nationale Sportweek met Rotterdam als ‘host city’ participeren vele partijen. Naast de gemeente Rotterdam zijn dat sportkoepel NOC*NSF, Rotterdam Sportsupport en Rotterdam Topsport. De gemeente speelt een actieve rol bij het genereren van publiciteit en bij het stimuleren van de lokale sport- en beweegaanbieders. Maar het is niet zo dat deze aanbieders kunnen rekenen op financiële ondersteuning bij de activiteiten in het kader van de Nationale Sportweek.

"Tijdens de Nationale Sportweek zal de Erasmusbrug oranje en blauw kleuren"

Nieuwsgierigheid opwekken
Op 9 september is de officiële opening. “Met een spectaculaire demonstratie op de Westblaak”, zegt Vasenna, zonder de exacte inhoud prijs te willen geven. “Maar wat ik wel kan verklappen: tijdens de Nationale Sportweek zal de Erasmusbrug oranje en blauw kleuren. Dat moet de nieuwsgierigheid van mensen opwekken en dat ze daarna gaan kijken waar ze terecht kunnen voor activiteiten.”

Al langer loopt een slimme actie van de Nationale Sportweek met Albert Heijn, om zegels te sparen voor sport- en beweegactiviteiten. “Dan kun je daarvan gratis vijf keer gebruik maken. Die zegels zijn geldig tot en met december.”
XL29RdamNSW-3
Waslijst van activiteiten
In Rotterdam zelf bruist het van de activiteiten, met het 20-jarig jubileum van de Richard Krajicek Foundation, de Ladies Ride en Ladies Run (10 september) van naamgeefster Leontien van Moorsel, de tweede editie van Fit op Zuid, de sportkaravaan van NOC*NSF, het sportcongres in IJsselmonde van 11 september voor sportbestuurders, de gezondheidsmarkt en het traplopen voor studenten van hogeschool InHolland (13 september), het congres Sportief Verbinden (15 september, bij InHolland) van het ministerie van VWS, NOC*NSF en het Kenniscentrum Sport voor beleidsmakers, de WK triatlon, de World Cup skateboarden (16 september) op de Westblaak, het NK stoepranden bij de SS Rotterdam op Katendrecht (17 september), de bokswedstrijden van de vierde junioreditie van de Bep van Klaveren Memorial (17 september) en de Jolanda Paardenkam Classic (10 september), een tafeltennistoernooi voor kinderen met een beperking.

"De tentoonstelling over Feyenoord-supporters loopt speciaal nog langer door tijdens de Nationale Sportweek"

Op 17 september is de officiële sluiting en vertrekt de Nationale Sportweek weer uit de stad van de huidige landskampioen voetbal, waar het achttien jaar hunkeren naar de landstitel dan toch is beloond. En Rotterdam zou Rotterdam niet zijn als het Feyenoord ook niet tijdens de Nationale Sportweek een beetje zou koesteren. “Bij het museum Rotterdam loopt de tentoonstelling over Feyenoord-supporters speciaal nog langer door tijdens de Nationale Sportweek.”

Voor meer informatie: programma Nationale Sportweek in Rotterdam en/of kijk op Facebook, Instagram, Twitter of diverse filmpjes op YouTube

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.