22 augustus 2024
Nieuws
door: Emilie Maclaine Pont | 22 augustus 2024
Het zal sportliefhebbers niet ontgaan zijn dat padel in de lift zit. Afgezien van de geluidsoverlast door het ketsen van de bal tegen de muren wordt de ‘nieuwe’ racketsport alom bejubeld. Padelbanen schieten als paddenstoelen uit de grond. In Arnhem kozen ze voor een wel heel unieke locatie. Een kerk dient daar sinds kort als accommodatie voor padelcourts.
Holy Padel is een initiatief van Roland Verheij. De rasondernemer bezit meerdere panden en toverde eerder al een Arnhemse kerk om in een crossfitbox. Sinds april opende de Sint Jozefkerk haar deuren voor padelliefhebbers.
Een mobiele padelbaan
Verheij kocht de kerk – die al bijna twintig jaar niet als zodanig dienst doet – en de daaronder gelegen bewaarschool vijf jaar geleden. “De gemeente ziet het liefst dat er sociale huurwoningen in komen, maar het vinden van woningcorporaties die appartementen willen bouwen, is nog niet gelukt. Ook bestaat het plan om er een supermarkt in te vestigen, maar als dat doorgaat, is dat op z’n vroegst vanaf 2030 vanwege de nu ontbrekende stroomvoorzieningen. Eerder stond er een skatebaan in de kerk, maar die was niet rendabel. Als fervent padelspeler zag ik wél kansen voor padelbanen. Zeker toen ik hoorde over een mobiele variant met een stalen frame dat eenvoudig in elkaar te klikken is.” Afgelopen maart kwam Verheij op het idee en een maand later kon er al gespeeld worden. “Er was geen vergunning nodig omdat de kerk al een sportbestemming had. Ik was even bang dat het slaan van de bal teveel lawaai zou maken, maar het kunstgras dat we hebben neergelegd, dempt het geluid. Daarbij fungeren de kooien als kamers.”
Alles automatisch
Spelers kunnen voor acht tot tien euro per uur een baan huren. Binnenkomen doe je met een code, die vanaf twintig minuten voor de aanvangstijd geldig is. Zes minuten van tevoren gaat de verlichting automatisch aan. Er zijn kleedkamers, automaten om rackets te huren en ballen te kopen, ventilatoren en sinds kort hangt er AI-systeem dat desgewenst (tegen acht euro per maand) een analyse van je spel maakt. Vanaf het nieuwe jaar introduceert Holy Padel daarnaast lasertechnologie. Sla je de bal eerst tegen de ruit in plaats van tegen de grond dan kleurt de verlichting rood. Discussie hierover – bij padel moet de bal eerst de grond raken – is hiermee verleden tijd.
“Daarnaast hebben we zestien camera’s opgehangen. Spelers lieten soms de voordeur op een kiertje staan, waardoor zwervers naar binnen kwamen. Dankzij de camera’s is daar geen sprake meer van.”
Eerst water- en winddicht maken
Door de flinke investeringen en beperkte inkomsten in de zomerperiode is er van een winstgevend project nog geen sprake. Daarbij komt dat Verheij iedere euro die overblijft, wil steken in het volledig water- en winddicht maken van het historische gebouw. Of de padelbanen van tijdelijke aard zijn of permanent blijven staan, weet Verheij nog niet. “Mogelijk kan de supermarkt er over zes jaar wel intrekken. Zo niet, dan willen we op het naastgelegen terrein vijf buitenbanen, een café en een wellness creëren. In de bewaarschool onder de kerk zit nu al een sportschool. Van een vereniging is nog geen sprake, maar dat wordt het wel als we al die extra faciliteiten ook realiseren.”
Als het aan Verheij ligt, blijft het niet bij dit unieke Arnhemse project. “Ik houd van moeilijke gebouwen en zie altijd kansen. Er zit nog niets in de pijplijn, maar dat kan zomaar veranderen – of het nu om een padelbaan of een sportschool gaat.”
Voor meer informatie: www.holypadel.nl
Deel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.