Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Olympisch lespakket maakt scholieren warm voor winterspelen 2010

Olympisch lespakket maakt scholieren warm voor Winterspelen 2010

9 juli 2009

Nieuws

door: Thomas van Zijl | 9 juli 2009 

Terwijl de zomervakantie begonnen is, werkt een team van het Olympisch Stadion in opdracht van NOC*NSF aan een lespakket dat basisschoolleerlingen komende winter moet enthousiasmeren voor de Olympische Spelen van Vancouver in 2010. Tegelijkertijd kan Olympische educatie helpen Nederland op de kaart te zetten als kandidaat-gastland voor de Spelen van 2028.

Het Olympisch lespakket Vancouver 2010 is geschikt voor alle basisschoolleerlingen. De precieze inhoud ervan verschilt per klas. De jongste groepen knutselen bijvoorbeeld medailles, oudere leerlingen kijken ter introductie naar videofragmenten van de Spelen en in het mooiste geval doet iedereen mee aan een grote sportdag op school. “Het lespakket is bedoeld voor een speciale projectweek in de periode rondom de Spelen”, zegt Fabienne van Leeuwen, die bij het Olympisch Stadion verantwoordelijk is voor educatie. “Scholen moeten het wat eerder kunnen inplannen en een idee hebben van de invulling. Vandaar dat we 1 september online gaan.”

Vancouver 2010 is vanaf 1 september 2009 digitaal gratis beschikbaar. Budget om het pakket te produceren is afkomstig van NOC*NSF, dat de ontwikkeling heeft uitbesteed aan het Olympisch Stadion. Van Leeuwen: “Het educatief uitdragen van het Olympische gedachtegoed is een door het IOC aan nationale Olympische comités opgelegde verplichting. Het hoort erbij, wat niet wil zeggen dat we ons er makkelijk vanaf maken en het zien als een zware belasting.” Van Leeuwen denkt dat het lespakket kan bijdragen aan de Olympische beleving van basisschoolleerlingen. “Wie op school leert over de Spelen en op televisie wat meekrijgt, praat er veel eerder over met zijn ouders. Die driehoek - school, media en ouders - proberen we tot stand te brengen.”

Het Nederlandse lespakket behoort internationaal tot de betere, iets om gepast trots op te zijn, vindt Van Leeuwen. “Dat we het goed doen, komt omdat ons onderwijssysteem zich leent voor deze projecten, we er veel tijd in steken, maar ook omdat we er geld voor hebben. Dat maakt de vergelijking met andere minder welvarende landen in dat opzicht wat ingewikkeld.” Dat neemt niet weg dat Nederland met het oog op 2028 goede sier kan maken met Olympische educatie. Van Leeuwen “Het IOC hecht er belang aan dat zoveel mogelijk mensen weet hebben van de Spelen en zelf sportief zijn. Het lespakket Vancouver 2010 kan daar zeker een rol in spelen.

Voor meer informatie: het lespakket ‘Vancouver 2010’ is vanaf 1 september 2009 voor alle scholen gratis beschikbaar via www.klassetv.nl/olympischlespakket. Tot die tijd kan je via deze website de vorige editie - Beijing 2008 - bekijken om een indruk te krijgen van het materiaal. Voor vragen of meer informatie: educatie@olympischstadion.nl of 020–305 4400.

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.