11 september 2008
Nieuws
Geen
marathon gaat voorbij zonder Keniaan in de voorste gelederen. Looptalent
herbergt het land genoeg. Aan goede faciliteiten om al dat potentieel ook
daadwerkelijk te benutten, ontbreekt het echter nogal eens. De atletiekclub uit
het Keniaanse Nanyuki zoekt Nederlandse steun bij het verbeteren van organisatie
en accommodatie.
De Nanyuki Athletics Club heeft op dit moment twintig leden die trainen op de gemeentelijke atletiekbaan. “Het is armoedig en naar onze maatstaven topsportonwaardig”, zegt Pieter Bajema. Hij is initiator van Watotovisions, een vereniging die 40 weeskinderen ondersteunt en begeleidt. Bajema raakte via een vriend betrokken bij de atletiekclub die wil uitbreiden, maar daar geen financiële middelen voor heeft. “Het gaat vaak om op het oog simpele en basale dingen. Als de vereniging ook vrouwelijke leden wil kunnen aantrekken, zal er een aparte kleedkamer gebouwd moeten worden. Zonder geld krijg je zoiets niet voor elkaar. Alles valt of staat met wat er financieel mogelijk is.”
Op steun van de lokale overheid, hoeft de atletiekvereniging niet te rekenen. “Kenia zit economisch in een dal”, zegt Anne Karonji, zelf woonachtig in Nanyuki. “Een extra potje met subsidie zal voorlopig niet gevonden worden en dat is zonde.” Atletiek kan voor Kenianen het begin zijn van een succesvolle carrière, het einde van een leven vol misère. “Daarom is het ook zo belangrijk dat de club toegankelijk wordt voor alle bevolkingsgroepen. Mannen en vrouwen, jongens en meisjes”, benadrukt Karonji. Voor het zover is zal er het nodige moeten veranderen aan de organisatie en accommodatie van de Nanyuki Athletics Club.
De club doet een steunoproep aan Nederlandse atletiekverenigingen die in Nanyuki zowel op financieel als organisatorisch vlak een rol van betekenis kunnen spelen. “Mensen die hun handen uit willen steken om een nieuw clubhuis te realiseren of faciliteiten te moderniseren zijn welkom. Hetzelfde geldt voor atleten die de Kenianen kunnen helpen om een goed trainingsprogramma op te stellen”, zegt Pieter Bajema van Watotovisions, die denkt dat een tijdelijk verblijf in Kenia ook voor Nederlanders zijn vruchten af kan werpen. “ Nanyuki ligt toch al gauw op 2000 meter hoogte. Ik geef toe dat het wellicht een vreemde trainingsstage zou zijn, maar je kunt er als atleet zeker je voordeel mee doen…”
Voor meer informatie: www.watotovisions.org en nanyukiathleticsclub@yahoo.com
Deel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.