Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Nieuwe turnaccommodatie flik flak nadert voltooiing

Nieuwe turnaccommodatie Flik-Flak nadert voltooiing

25 september 2007

Nieuws

gepubliceerd op | 25 september 2007

Ondanks de financieringsproblemen die deze zomer speelden, wordt rond 1 december van dit jaar de nieuwe turnaccommodatie van turn- en gymnastiekstichting Flik-Flak opgeleverd. De problemen ontstonden toen een bijdrage van VWS een miljoen euro lager uitviel dan was gevraagd. Dankzij de gemeente Den Bosch, de provincie en het Waarborgfonds Sport kon Flik-Flak het tekort tegen een gunstig rentepercentage lenen.

Wendy Vos, algemeen directeur van de stichting Flik-Flak, wil niet nader ingaan op die financieringsproblemen. Liever vertelt zij over het unieke concept dat haar stichting in de nieuwe hal kan verwezenlijken. "Veel plannen voor nieuwe turnhallen in Nederland zijn puur gericht op de wedstrijdsport. Wij bieden hier in elf zalen niet alleen ruimte voor topsport, maar ook voor allerlei vormen van breedtesport", legt Vos uit. "Wij vinden dat logisch, want we hebben veel meer recreatieve leden dan wedstrijdsporters. Dat geldt overigens ook voor de bond, dus ik vind het een gemiste kans dat men zich niet veel meer richt op de recreatieve sport."

Dankzij de veel grotere ruimte is Flik-Flak straks in staat om een lange wachtlijst van vierhonderd aspirant-leden weg te werken. Bovendien biedt de nieuwe accommodatie ruimte om nieuwe afdelingen te starten. Voorbeelden daarvan zijn gezinssport, capoeira, fifty-fit, gym, conditietraining voor ex-hartpatiënten, circustraining, ski-fit, zwangerschapsgym en kaboutersport. Een aantal van die nieuwe activiteiten wordt in samenwerking met NOC*NSF ontwikkeld. Flik-Flak is namelijk één van de veertien 'proeftuinen' van de sportkoepel die tot doel heeft nieuwe sportmogelijkheden te ontwikkelen. Deze proeftuinen dienen als voorbeeld en inspiratiebron voor andere sportverenigingen en moeten bij gebleken succes op grotere schaal toegepast kunnen worden. De activiteiten die Flik-Flak als proeftuin gaat ontwikkelen zijn:
- airflow, trampolinespringen voor mensen met een (visuele) beperking;
- guppiegym, waarbij kinderen kennis maken met de basisvormen van bewegen via een breed aanbod van verschillende (bal-)sporten;
- gezinssport, waarbij aan alle leden van gezinnen tegelijkertijd aantrekkelijke sport- en beweegactiviteiten wordt aangeboden. 
 
Voor meer informatie: www.flik-flak.nl

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.