Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Nieuw radiostation allsportsradio aanvulling op huidig aanbod

Nieuw radiostation ALLsportsradio aanvulling op huidig aanbod

13 februari 2014

Nieuws

door: Thomas van Zijl | 13 februari 2014

Er is altijd een reden om dingen nog even uit te stellen en verder te finetunen, maar dat zit niet in het DNA van mediabedrijf YPCA. Daarom werd eind vorige maand het nieuwe internet radiostation ALLsportsradio gelanceerd. Initiatiefnemer Lars Schotanus denkt dat er naast Langs de Lijn ruimte is voor meer sport op de radio.

De afgelopen maanden is Schotanus in gesprek geweest met talloze partijen: sponsors, bonden, presentatoren en programmamakers. Hij wist uit ervaring dat er veel komt kijken bij het beginnen van een nieuw radiostation. Ruim zes jaar geleden stond hij immers ook aan de basis van Trafficradio dat in de ochtend- en avondspits live verslag uit brengt van de verkeerssituatie. Daarnaast zijn er op die zender ook meerdere aan sport gerelateerde programma’s te horen. Presentator Rick Winkelman presenteert er bijvoorbeeld shows over autosport en de Tour de France. Nu is de tijd rijp voor een station dat geheel in het teken staat van sport.

“Er is ruimte voor meer zenders. Het radio-aanbod zal aan diversiteit winnen door de komst van internet. Die ontwikkeling hebben wij jaren terug gelukkig goed ingeschat. Internet in de auto was voor de meeste mensen een ondenkbaar scenario. Wij anticiperen er juist op, nu weer met de lancering van ALLsportsradio.”

Meer breedtesport
Die naam dekt de doelstelling van het station. Er zijn tijdens de eerste weken van Allsportsradio sporten voorbij gekomen die op andere zenders nauwelijks aandacht krijgen. “Badminton en vierspannen bijvoorbeeld, daar zal Radio 1 niet snel ruimte voor vrijmaken en als het dan een keer gebeurt, dan toch hooguit een paar minuten voor die ene topper die een toernooi wint. Wij richten ons veel meer op de breedtesport.”

Dat betekent overigens niet dat topsport er bekaaid van afkomt. Centraal element in de programmering van het ALLsportsradio is het live lunchprogramma, met updates, (studio)gasten en reportages. Oude succesnummers van Traffic Radio zoals Winkelman op Wielen zijn ook op de nieuwe zender te horen. In de avondspits draait een dj een sportmix. Volgens Schotanus ideaal voor mensen die in de file staan tussen hun werk en de file.

Specifieke shows
Aan andere programma’s wordt nog gewerkt. Schotanus verwacht dat er in de nabije toekomst shows bijkomen die zich specifiek richten op een bepaalde sport. Veel is in dat opzicht afhankelijk van sponsors. “Dat er in die shows een toegevoegde waarde zit, is duidelijk. We krijgen nu al veel positieve reacties van mensen die verhalen horen die ze nergens anders horen. We moeten niet in het vaarwater van Langs de Lijn gaan zitten. Dat is een soms jaloersmakend en prachtig instituut, maar wij doen het anders.”

Op ALLsportsradio dus geen live verslag van een topsportevenement, maar misschien wel een speciaal programma over paardensport of basketbal. “Over dat soort shows zijn we in gesprek, maar iedereen zal begrijpen dat er ook geld moet zijn om ze te maken. Dat kan worden opgebracht door bedrijven, of misschien wel door bonden die er belang bij hebben. Wat ook gebeurt is dat de presentator een sponsor meeneemt.” Schotanus kan uiteraard niet in de toekomst kijken, maar verwacht dat de eerder genoemde versnippering op de radio doorzet.

“Nu praten we nog over shows met een specifiek thema. Ik sluit niet uit dat er op relatief korte termijn aparte stations voor afzonderlijke sporten komen. Het publiek weer steeds meer op maat bediend worden en die mogelijkheden zijn er ook.”
 
Slow business
Hoewel de recordtijd waarin ALLsportsradio werd opgetuigd enige haast doet vermoeden, heeft Schotanus geduld om van de zender een succes te maken. “Radio is slow business. Het kost tijd voordat mensen het station vinden en het onderdeel wordt van hun vaste routine.” Hij voelt er weinig voor om te roepen dat ALLsportsradio nu al de beste is. “Dat zijn we niet, nog niet. Ik denk dat we met onze mix van vooral andere sport en muziek wel een aanvulling kunnen zijn op het huidige aanbod. We gaan er in ieder geval vol voor.”
 
Voor meer informatie: www.allsportsradio.nl

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.