Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Moslimas in het bestuur van hockeyclub hdm moet kunnen

“Moslima’s in het bestuur van hockeyclub HDM moet kunnen”

4 februari 2010

Nieuws

door: Thomas van Zijl | 4 februari 2010

In het bestuur van de Haagse hockeyclub HDM zijn vrouwen geen uitzondering meer. Bij veel (overwegend) allochtone sportverenigingen is dat nog wel het geval. De Sportbank – die door middel van sport barrières wil overbruggen en culturen wil verbinden – organiseert op 10 februari een debat over de rol van de nieuw-Nederlandse vrouw in de vereniging om dat te veranderen.

Op de bijeenkomst gaan vertegenwoordigers van alle zes Haagse verenigingen die samen sinds 2007 De Sportbank vormen met elkaar in gesprek. Buiten HDM zijn dat hoofdzakelijk clubs met volgens initiatiefnemer Louk Burgers relatief veel ‘nieuwe Nederlanders’. Hij is ervan overtuigd dat sport (minderheids)groepen bij elkaar kan brengen. “Bij De Sportbank zijn clubs met verschillend sociaal-culturele achtergronden aangesloten. Dat is een bewuste keuze, omdat we op die manier van elkaar leren en begrip kweken.” Burgers en zijn team medewerkers ziet het liefst op korte termijn die culturen en tradities overstijgt. “Moslima’s bij een hockeyclub als HDM moet kunnen en het gebeurt nu ook.”

Toch kan de betrokkenheid van nieuw-Nederlandse vrouwen bij sportverenigingen nog wel een impuls gebruiken, zeker op bestuurlijk niveau. De clubs worden naar de mening van Burgers nog te veel gedomineerd door mannen. “We hebben vrouwen met ballen nodig”, zegt hij. Dat is niet alleen goed voor de emancipatie van de vrouw, maar ook voor de vereniging. Burgers: “We hebben het over clubs waar emoties nogal eens de bovenhand krijgen. Een gemengd bestuur zorgt voor een betere balans waardoor de vlam misschien minder snel in de pan slaat.”

De toegevoegde waarde van meer vrouwen in bestuursfuncties mag duidelijk zijn, het is maar de vraag of zij van mannen ook daadwerkelijk de ruimte krijgen om zich binnen verenigingen te profileren. Burgers: “We praten over culturen waarin een prominente rol van de vrouw niet altijd gebruikelijk is. De avond die we volgende week organiseren kan nieuwe inzichten opleveren.” Burgers verwacht bij HDM een goed gevulde sporthal, waar de workshop plaatsvindt. Onderzoeker Agnes Elling van het W.J.H. Mulier Instituut zal spreken over sport en integratie en waarschijnlijk is ook rolmodel Vera Pauw - bondscoach van de voetbalvrouwen – van de partij. Daarna is het aan de aanwezigen zelf. “We zitten aan ronde tafels om met elkaar in gesprek te gaan en van elkaar te leren. Jeugd, bestuur, de eigen gemeenschap, iedereen is welkom. Willen we iets veranderen, dan moeten we zoveel mogelijk mensen bereiken.” Om er voor te zorgen dat veel nieuw-Nederlandse vrouwen aanwezig zijn zet De Sportbank busjes om de vrouwen op te halen. “Dat hebben we eerder gedaan en met succes. Drempels verlagen is een belangrijke voorwaarde om tot resultaat te komen.”

Meer informatie: www.desportbank.nl

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.