Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Knvb onderzoekt invoering van voetbalbewijs voor jeugdspelers

KNVB onderzoekt invoering van ‘voetbalbewijs’ voor jeugdspelers

28 mei 2009

Nieuws

door Thomas van Zijl | 28 mei 2009

Het bestuur amateurvoetbal van de KNVB gaat – in navolging van onder meer de hockeybond - onderzoek doen naar de mogelijkheid een ‘voetbalbewijs’ voor jeugdspelers in te voeren. Daarmee wil de bond niet alleen kennis van de spelregels vergroten, maar ook het sociale klimaat op en rond het veld positief beïnvloeden.

Het voetbalbewijs is vooralsnog niet meer dan een plan van het bestuur amateurvoetbal. Of er voor de invoering ook draagvlak bestaat onder de circa drieduizend aangesloten clubs moet nog worden onderzocht. “Dat is ook het moment dat we zullen gaan nadenken over de vraag hoe dat voetbalbewijs er concreet uit moet zien”, zegt KNVB-persvoorlichter Tonny Dijkhuizen. “Vaststaat dat we het niet als een dictaat aan de clubs kunnen en willen opleggen.

Over de precieze invulling, planning en invoeringsdatum bestaat weliswaar nog onduidelijkheid, maar de motieven van de bond zijn helder. De KNVB zet hoog in op sportiviteit, respect en Fair Play. Een gedegen kennis van de spelregels hoort daarbij. Het bestuur amateurvoetbal is van mening dat die bij jeugdspelers vaak onvoldoende is. Het voetbalbewijs – dat idealiter voor alle jeugdspelers zou moeten gelden – kan daar mogelijk verandering in brengen. Dijkhuizen: “Welke situatie een corner oplevert weten we allemaal wel, maar de spelregels omvatten meer. Normen en waarden horen er ook bij.” Overigens probeert de KNVB in het kader van het programma Respect en Sportiviteit al een beter begrip te kweken voor de rol van de scheidsrechter.

Mocht er onder de clubs voldoende enthousiasme heersen voor de invoering van het voetbalbewijs, dan rest nog de vraag hoe het voor verenigingen makkelijk toepasbaar kan zijn. Persvoorlichter van de KNVB Tonny Dijkhuizen vermoedt dat de website van de bond daarbij een belangrijke rol kan spelen. “Het voetbalbewijs moet voor veel mensen vrij toegankelijk zijn. Dat kan waarschijnlijk het beste digitaal. Daarvoor moet ongetwijfeld het nodige worden ontwikkeld en daarvoor zullen we ook onze tijd nemen. Het voetbalbewijs hoeft er niet morgen al te zijn.”

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.