Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Judo academy netherlands slapen eten en trainen onder één dak

Judo Academy Netherlands: slapen, eten en trainen onder één dak

19 juni 2014

Nieuws

door: Rins van Kouwen | 19 juni 2014

Slapen, eten en trainen onder één dak. Met de Judo Academy Netherlands staat in Goirle een uniek concept dat geschikt is voor zowel breedtesport als topsport. Oud-topjudoka Grim Vuijsters - een van de initiatiefnemers - is trots dat het project eindelijk kans van slagen krijgt.  

De uiteindelijke opening van Judo Academy Netherlands in april vorig jaar was een opluchting voor Grim Vuijsters, samen met zijn oud-coach Jan de Rooij een van de initiatiefnemers van het internationale judocentrum. Het duurde uiteindelijk vijf jaar tot een gewijzigd bestemmingsplan door de gemeente Goirle werd goedgekeurd.

“Dat heeft erg lang geduurd en veel moeite gekost,” zegt Vuijsters. “Het was voor ons een trage start. Vijf jaar op goedkeuring wachten is voor een ondernemer een lange tijd, maar we hebben nooit getwijfeld om het stop te zetten.”

Geduld beloond
Het geduld van Vuijsters werd beloond. Naast het sportcentrum van Jan de Rooij kon vorig jaar de Judo Academy Netherlands zijn deuren openen met het doel om judoka’s, maar ook andere sporters en doelgroepen een accommodatie te bieden waar ze van een aantal dagen tot weken kunnen trainen en verblijven. De dojo heeft de beschikking over judomatten van in totaal vierhonderd vierkante meter en heeft tachtig bedden beschikbaar waar de gasten kunnen overnachten. “We hebben nu zelfs grotere stapelbedden aangeschaft om ook de zwaarste judoka’s van ruime bedden te voorzien.”

Het concept van de Judo Academy Netherlands is volgens Vuijsters uniek. “De judoka’s slapen, eten en trainen onder één dak. Als ze uit bed rollen, kunnen ze zo de mat op. Ze hoeven niet in een hotel te verblijven of met de bus heen en weer naar de trainingslocatie.” Het concept is volgens de oud-meervoudig Nederlands judokampioen interessant voor buitenlandse judoka’s of clubs die in Europa een opeenvolgende serie toernooien aandoen en het judocentrum daarbij als uitvalbasis gebruiken. “We hebben al judoka’s uit Brazilië en Japan gehad die voor een langere tijd bij ons verbleven en zo niet tussen de toernooien nog extra op en neer hoeven te reizen.”

Naast de tachtig bedden, is in het Brabantse judocentrum ook de mogelijkheid tot een ‘long stay’. “Dit is een appartement waar twaalf personen hun eigen woning, keuken en bed hebben,” legt Vuijsters uit. “Een long stay kan om weken tot maanden gaan. We hadden laatst een aantal judoka’s uit Nieuw-Zeeland die in de voorbereiding op de Commonwealth Games een aantal maanden zijn gebleven. Zij waren erg enthousiast en komen binnenkort weer terug.”

Breedtesport
Het doel van Vuijsters en De Rooij is dat Judo Academy Netherlands zowel de topsport als de breedtesport een plek biedt. “Alle aandacht gaat altijd uit naar de topsport. De breedtesport wordt vaak snel vergeten, maar die groep is ook ontzettend belangrijk,” vindt Vuijsters. “We willen met ons centrum de breedtesport een impuls geven. Bij de dojo op Papendal heb je dagen dat twaalfhonderd kinderen op een dag aan judo doen. Dat is prachtig om te zien en zouden wij ook willen.”

Een eerste aanzet die tot meer bekendheid en populariteit van Judo Academy Netherlands moet leiden is het organiseren van zomerkampen. “Een zomervakantie met judo en activiteiten,” legt Vuijsters het idee uit. “We bieden kampen aan voor breedtesport en topsport. Voor actieve judoka’s van 10 tot 15 jaar hebben we een recreatief kamp en voor wedstrijdjudoka’s onder 18 en 21 jaar een survivalkamp. Maar clubs zijn ook welkom om bij ons hun eigen kamp te houden. Wij hebben alle benodigde faciliteiten.”

Samenwerking judobond
Bij de organisatie van de zomerkampen werkt Judo Academy Netherlands samen met de Judobond. Volgens Vuijsters zijn de contacten tussen hem en de Judobond weer goed, nadat hij in 2008 een kort geding aanspande tegen de bond omdat hij vond dat hij meer aanspraak maakte om te worden geselecteerd voor de Olympische Spelen van Peking dan Dennis van der Geest NOOT 1). “Vergeten gaat het nooit, maar we hebben beiden het hoofdstuk afgesloten. De contacten zijn goed om verder samen te werken.”

De academie is van inkomsten vooral afhankelijk van het aantal judoka’s dat het judocentrum zelf of het naast gelegen sportcentrum van Jan de Rooij aandoet. Van het sportcentrum maken ook andere sporten of scholen gebruik. “Met alleen het aanbieden van judo is het voor ons niet op te brengen,” zegt Vuijsters, die na zijn topsportcarrière altijd de ambitie had om in het judo werkzaam te blijven. Nadat Jan de Rooij dit jaar een herseninfarct opliep, nam Vuijsters de functie van eigenaar over. “Judo Academy Netherlands is ook de droom van Jan. We zijn daarom met zijn allen extra gebrand om dit project te laten slagen.”

Voor meer informatie: www.judoacademynetherlands.com

NOOT 1 | Eerder gepubliceerd op Sport Knowhow XL: Judobond communiceert discutabel over nominaties voor Beijing

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.