Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Het succes van team10 professionaliteit en gezelligheid

Het succes van Team10? Professionaliteit en gezelligheid

30 oktober 2008

Nieuws

door: Anne Schulze | 30 oktober 2008 

Kun je leven van het geven van hardlooptrainingen? Trainer Rogier Rümke trok in 2002 de stoute schoenen aan en richtte Team10 op. Onder deze naam worden sindsdien op verschillende niveaus loopcursussen in Amsterdam gegeven. Het concept blijkt succesvol te zijn: meer dan 3.000 mensen hebben inmiddels een cursus bij Rümke gevolgd.
 
De loopcursussen van Team10 kennen acht startmomenten per jaar en zijn opgebouwd uit drie series van zeven trainingen; deelnemers moeten dus in 21 weken tien kilometer leren lopen. De trainingen worden verzorgd door een van de twintig professionele Team10-trainers en vinden plaats in een zestal Amsterdamse parken. Tijdens deze cursussen worden ook lessen gegeven over de spieropbouw en het belang van ontspanning en blessurevrij lopen. Daarnaast moeten de deelnemers zelf twee trainingen van een uur zonder begeleider afleggen.

Na afloop van de training gezellig napraten
Team10 richt zich op recreatieve lopers, die in tegenstelling tot veel leden van atletiekverenigingen geen topniveau ambiëren. Hoewel er in Amsterdam veel loopgroepen actief zijn, is Rogier Rümke, initiatiefnemer van Team10, hierover niet al te enthousiast. “Loopgroepen zijn vaak kliekjes waar je niet zo gemakkelijk bijkomt”, legt hij uit. Ook de (goedkope) trainingen, die tegenwoordig door veel verzekeringen en hardloopwinkels worden aangeboden, wordt door Rümke afgeraden. “Het niveau van deze trainingen is afhankelijk van de betreffende trainer en niet te vergelijken met wat wij doen.”

Rümke biedt met Team10 een middenweg tussen commerciële loopcursussen en trainingen bij een club. “Team10 geeft professionele cursussen en biedt daarnaast de gezelligheid van een vereniging”, zo legt hij uit. “Doordat we als Verenigde Lopers Team10 zijn aangesloten bij de Atletiekunie is het mogelijk om clubaccommodaties te huren en na afloop van de trainingen nog even gezellig na te praten.”

Atletiekunie stimuleert concept
Deelnemers aan de loopcursus van Team10 betalen cursusgeld (vijf maal €52 of €230 in één keer). Van dat cursusgeld gaat een klein deel naar de vereniging ‘Verenigde Lopers Team10’. Cursisten kunnen er ook voor kiezen om lid te worden van deze vereniging. Dit kost 40 euro per kalenderjaar. Leden profiteren van goedkopere herhalingscursussen, de mogelijkheid om lessen in te halen bij een andere groep, mee te lopen in de vervolgloopgroepen en het lidmaatschap van de Atletiekunie. Inmiddels heeft de vereniging zo’n vijfhonderd leden.

Op de vraag of de Atletiekunie tevreden is met het Team10-concept, antwoord Rümke bevestigend. “Dit is juist wat de Atletiekunie graag wil: het bereiken van hardlopers die niet bij een vereniging zijn aangesloten.” Deze groep lopers is volgens Rümke echter niet altijd even gemakkelijk te vinden. “Marketingplannen raken soms uitgeput, waardoor er weer nieuwe strategieën bedacht moeten worden. Om die reden blijven we telkens op zoek naar nieuwe wegen om recreatieve lopers te bereiken.”

Voor meer informatie: www.team10.nl

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.