Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Het drentse grolloo is al in 2011 een olympisch dorp

Het Drentse Grolloo is al in 2011 een Olympisch Dorp

10 maart 2011

Nieuws

door: Thomas van Zijl | 10 maart 2011

Als alles volgens plan verloopt, organiseert Nederland in 2028 de Olympische Spelen. Het Drentse Dorp Grolloo kon daar niet op wachten en is al sinds januari van dit jaar Olympisch dorp en bij die status passen ambitieuze doestellingen. Aan het eind van 2011 moet 75% van de bewoners voldoende gesport en bewogen hebben.

Er moest een heus bidbook aan te pas komen om in aanmerking te komen voor de Olympische status. Gemeente en provincie raakten overtuigd van het plan van Sportvereniging Grolloo en Omstreken (SGO) om aan de hand van een Olympische kalender en een individueel sportpaspoort met name de breedtesport een impuls te geven. Eén van de initiatiefnemers - Roelof Dilling, lid van het Grolloo Olympisch Comité - benadrukt dat die ambitie uitstekend overeenkomt met het Olympisch Plan 2028. “Tegen die tijd zal Nederland zich zowel op topsportgebied als in de breedte een sportland moeten kunnen noemen om aanspraak te maken op organisatie van de Spelen in 2028.” In Grolloo wordt op bescheiden niveau een begin gemaakt om daaraan te voldoen. Op 2 januari, de dag van de jaarlijkse snertloop, liep de loopgroep van SGO vanuit Gieten – centrum van de gemeente Aa en Hunze, waar ook Grolloo deel van uitmaakt – met fakkel en al naar Grolloo om daar het vuur te ontsteken.

Het was het startsein voor een sportjaar vol activiteiten die terug te vinden zijn op de Olympische kalender. Dat wil niet zeggen dat er volop wordt geïnvesteerd in nieuwe sporten en faciliteiten. Dilling: “Uiteraard doen we ons best om moeilijk bereikbare groepen als bejaarden ook aan het bewegen te krijgen door bijvoorbeeld wandelen en koersbal te introduceren, maar we maken grotendeels gebruik van bestaande structuren, die we extra onder de aandacht brengen. Denk maar aan de voetbalclub en de volleybalvereniging. Die zijn er al een hele tijd.” Iedere keer dat inwoners van Grolloo sporten of bewegen, kunnen ze dat registeren in het paspoort dat vóór 1 januari huis-aan-huis is afgegeven. Wie voor het einde van het jaar tot 28 aantekeningen komt, is naar de maatstaven van SGO ‘Olympia Proof’ en krijgt een aardigheidje. De controle ligt in de handen van een ambassadeur, die per straat is aangewezen. Dilling: “Onze eerste meting is eind maart, die herhalen we vervolgens in de zomer en in het najaar om in december de balans op te maken.”

Na 2011 wordt het sportjaar afgesloten, maar dat houdt als het aan Dilling ligt, niet automatisch in dat het met de sportambities van de inwoners ook voorbij is. “Voor de SGO betekent dit een flinke inspanning, die wij niet tot in lengte van dagen volhouden. Als het goed is, leggen mensen in 2011 een basis waar zij in de toekomst op voort kunnen borduren.” Dilling wijst in dat opzicht op de aerobicsclub die er sinds dit jaar al een aantal nieuwe leden bij heeft en de wandelgroep die spontaan is ontstaan bij de plaatselijke kapsalon. “Deze initiatieven tonen aan dat sport niet altijd gekoppeld hoeft te zijn aan officiële verenigingen. Mensen die daarbuiten individueel of gezamenlijk besluiten iets aan hun conditie te doen, brengen ons ook dichter bij het doel: een goede lichamelijke en mentale gesteldheid van de inwoners van Grolloo. Wij hopen met dit project bij te dragen aan de leefbaarheid van ons plattelandsdorp.”  

Voor meer informatie: www.sgogrolloo.nl

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.