1 december 2011
Nieuws
door: Thomas van Zijl | 1 december 2011
De golfsport is de afgelopen jaren explosief gegroeid. Omdat het aantal beoefenaars toenam, steeg uiteraard ook het aantal mensen dat in de sport werkzaam is. Om er voor te zorgen dat die werknemers de golfers optimaal kunnen bedienen, start de Nederlandse Vereniging van Golfaccommodaties (NVG) in samenwerking met Bureau PUUR een aantal nieuwe opleidingen.
Het idee om door middel van verschillende leertrajecten de sport verder te professionaliseren komt van de commissie opleidingen die binnen de NVG opereert. Na afloop van de laatste algemene ledenvergadering vorige maand werd de overeenkomst met Bureau PUUR bekrachtigd.
“De opleidingen zijn ons eigen initiatief”, zegt Martijn Scholte van de NVG. “We hebben de sport razendsnel zien groeien de afgelopen periode en tegelijkertijd de markt zien veranderen. Dat vraagt om een andere aanpak.”
Steeds meer mensen hebben golf ontdekt, maar zij worden geen lid van een club. De zogenoemde groep vrije golfers staat hooguit zes keer per jaar op de green. Scholte: “ De paar keer dat ze er dan zijn, moeten zij een goede ervaring hebben. Er valt in dat opzicht nog wel een slag te maken. Het is aan alle medewerkers van een golfbaan om de toegevoegde waarde te laten blijken. Dat begint al bij de receptie.”
De opleidingen die de NVG nu in samenwerking met Bureau PUUR gaat ontwikkelen moeten ervoor zorgen dat het niveau omhoog gaat. Dat betekent niet dat medewerkers van golfbanen teruggaan naar de schoolbanken. Werknemers zullen voornamelijk op de eigen locatie hun vaardigheden gaan verbeteren. Werkgevers die hen een leertraject aanbieden zullen daar in financieel opzicht overigens nauwelijks onder leiden. Ze maken aanspraak op de regeling Wet Vermindering Afdracht loonbelasting die het mogelijk maakt werknemers min of meer budgetneutraal een opleiding te laten volgen. Scholte: “We willen het voor onze leden aantrekkelijk maken en dat doen we op deze manier. Dit is een investering die normaal gesproken ongeveer 2.750 euro per persoon kost. Door toepassing van deze regeling is daar nu geen sprake van.”
Hoe de opleidingen er precies uit komen te zien wordt de komende maanden bepaald en is in grote mate afhankelijk van de invulling die PUUR er aan geeft. Het organisatiebureau heeft een ruime ervaring in verschillende sectoren waar de relatie tussen gast en medeweker centraal staat. Het contact met de NVG kwam tot stand via de manager van Golfbaan Bleijenbeek, Stan Philipsen. Hij had in zijn vorige functies binnen Center Parcs louter positieve ervaringen met Bureau PUUR . De goede ervaringen die hij daar op deed, waren voor de NVG voldoende reden om ook met het organisatiebureau in zee te gaan. Concrete doelstellingen hebben de partijen echter nog niet afgesproken. Scholte:
“Het is duidelijk dat de sport behoefte heeft aan professionalisering. We zijn een paar jaar geleden niet voor niets begonnen met de Golf Management Academy, waar ook nog andere opleidingen worden aangeboden. Dit concept onderscheidt zich van andere doordat het langer duurt en op de golfbaan zelf wordt aangeboden. We zullen moeten afwachten wat het precies oplevert. Zeker is dat we er volgend jaar mee beginnen.”
Hoeveel animo er is, zal eveneens nog moeten blijken. De NVG verwacht dat veel van haar leden interesse hebben en zal hen ook zeker aansporen gebruik te maken van de opleidingen. Scholte: “Voor een groot aantal golfbanen zullen deze trajecten een meer dan welkome aanvulling zijn, maar er zijn ook leden die intern al veel georganiseerd hebben om medewerkers zich verder te laten ontwikkelen. Voor hen is de nood minder hoog.”
Voor meer informatie: www.golfmanagement-academy.nl
Deel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.