Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Gezocht sterkste racketspeler van nederland

Gezocht: sterkste racketspeler van Nederland

9 oktober 2008

Nieuws

door: Anne Schulze | 9 oktober 2008 

Racketlon is een van de snelst groeiende racketsporten ter wereld. Ook in Nederland begint deze individuele racketmeerkamp steeds populairder te worden. Gemiddeld melden zich maandelijks twintig nieuwe leden aan om deel te nemen aan een toernooi. Om vooral financieel gezien meer mogelijkheden te krijgen, staat Stichting Racket4s te popelen om zich aan te sluiten bij NOC*NSF.

Racketlon is een combinatie van tafeltennis, badminton, squash en tennis. In deze volgorde worden vier sets tot 21 punten gespeeld, waarbij alle keren dezelfde spelers tegenover elkaar staan. De speler die na vier potten in totaal de meeste punten heeft gemaakt, is de winnaar.

Groeiende deelname
Bij racketlon gaat het er om hoe allround je bent, en niet in hoeverre je uitblinkt in een van de sporten. Toch nemen veel racketlonspelers ook deel aan de bondscompetitie van een of meerdere racketsporten. “Veel spelers tennissen in de zomer en doen in de winter aan badminton, squash of tafeltennis”, aldus Marc Veldkamp, voorzitter van de Stichting Racket4s Nederland.
 
Inmiddels zijn er zo’n zeshonderd spelers die de afgelopen twee jaar aan racketlontoernooien hebben meegedaan. Dit aantal groeit, afhankelijk van de hoeveelheid activiteiten die wordt aangeboden, met gemiddeld twintig leden per maand. Niet alleen in Nederland groeit de populariteit van de sport. “Ook in Zweden, Finland, België, Groot-Brittannië, Duitsland en Oostenrijk is de toename in de sportieve deelname enorm”, weet Veldkamp.

Aansluiting bij NOC*NSF
Doordat de sport door de snelle groei steeds serieuzere vormen gaat, heeft de organisatie van de WK racketlon 2007 in Rotterdam vorig jaar besloten een stichting in het leven te roepen. Sinds november vorig jaar is Stichting Racket4s verantwoordelijk voor de organisatie van racketlonactiviteiten in Nederland.
“Ons doel is aansluiting bij NOC*NSF”, legt Veldkamp uit. “Hiervoor moeten we echter eerst enkele jaren ons bestaansrecht bewijzen en een officiële competitie organiseren.” Met dit laatste is de organisatie druk bezig: in het voorjaar van 2009 kunnen de eerste racketlon-competitiewedstrijden worden verwacht. Op die manier komt de verbinding met NOC*NSF steeds dichterbij en heeft Racket4s financiële mogelijkheden, zoals bijvoorbeeld de kans tot het aanvragen van subsidies, in het vooruitzicht.

Meer bekendheid
Tot die tijd probeert de stichting om racketlon in Nederland op de kaart zetten. Daarvoor zijn verschillende strategieën bedacht. Veldkamp: “Ten eerste hebben we goed contact met de vier bonden die bij racketlon zijn betrokken. Zij communiceren het belangrijkste nieuws en onze kalender naar hun leden. Daarnaast is het bestuur van Racket4s onlangs uitgebreid met iemand die zich specifiek bezig gaat houden met PR, sponsoring en marketing.”

Op die manier hoopt de stichting meer bekendheid te geven aan de voor veel mensen nog onbekende sport. “Door de sport flink te promoten, hopen we steeds meer mensen kennis te laten maken met racketlon”, aldus Veldkamp. “We zijn er namelijk van overtuigd dat we de sterkste speler van Nederland nog niet hebben gevonden.”

Meer informatie: www.racketlon.nl

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.