19 maart 2009
Nieuws
Sinds oktober 2008 reist bij thuiswedstrijden van Feyenoord een bus vol beveiligers van Groningen naar Rotterdam. De beveiligers van Preventief B.V. - onderdeel van FC Groningen - vielen bij de Stadionclub zo in de smaak dat zij de opdracht hebben gekregen zorg te dragen voor de beveiliging in De Kuip.
Het bedrijf dat de beveiliging van FC Groningen voor zijn rekening neemt, heet Preventief B.V. en is 100% eigendom van de voetbalclub. Manager Bart Spandaw ziet de onderneming. als een regulier zakelijk bedrijf dat naast de beveiliging rond (sport)evenementen ook aan objectbeveiliging doet, zoals het Euroborg-complex. “Wij hebben gewoon een eigen begroting en moeten onze eigen broek ophouden.” Preventief verleent dan ook niet alleen diensten aan FC Groningen, maar is zich sinds de oprichting in 2006 steeds meer gaan richten op externe partijen. Spandaw: Wij verzorgen de beveiliging tijdens allerlei evenementen en beperken ons daarbij niet alleen tot voetbal. Als de Groningse basketballers van de Capitals een thuiswedstrijd spelen, is de beveiliging ook in handen van Preventief.”
Het contact met Feyenoord werd gelegd tijdens wedstrijden die FC Groningen tegen de club uit Rotterdam speelde. Spandaw: “Je komt bij elkaar over de vloer en dan gaat het balletje vanzelf rollen.” De manager van Preventief weet wel wat de Rotterdammers zo aanspreekt in de beveiligingsmethode van zijn bedrijf. Zijn mensen zijn niet zoals de meeste stewards in de Nederlandse stadions vrijwilligers, maar professionals. “Wij combineren een servicegerichte aanpak met professionaliteit en kennis van het vak. Dat stralen wij in alles uit.” Spandaw ziet de medewerkers van Preventief niet als beveiligers, maar als gastheren en -dames met een oog voor veiligheid. De afstand tussen een supporter en professionele beveiliger lijkt op het eerste gezicht groter dan die tussen een supporter en een steward, maar dat is volgens Spandaw volledig afhankelijk van de benaderwijze. “Wij kiezen niet voor een repressieve maar voor een preventieve aanpak. Dat werkt en zorgt voor een prettige sfeer.”
Feyenoord klopte dus al op de deur en volgens manager van Preventief Bart Spandaw is er – afgaande op oriënterende gesprekken – een gerede kans dat meer clubs zullen volgen. Bang dat er een moment nadert dat hij mensen tekort komt, is hij niet. “Wij hebben voor onze klussen bij FC Groningen en Feyenoord ongeveer honderd man nodig. Die kunnen we altijd inzetten, want we hebben meer mensen achter de hand. Ook als zich nog andere partijen melden.” Het gaat de dochteronderneming van FC Groningen dus voor de wind. Wat gebeurt er eigenlijk met de winst die Preventief eventueel zou maken? Spandaw: “Dat is volledig de beslissing van FC Groningen. Of ze er nieuwe spits van kunnen kopen? Misschien, maar we hebben al een goede!’
Voor meer informatie: www.preventief.eu
Deel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.