Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Ethiek in beweging

Ethiek in beweging

27 oktober 2008

Nieuws

Wat verstaan we onder bewegen? Hoe kijken we naar menselijk bewegen? Wat mag en wat mag niet? Wat hebben bewegen, sport en ethiek eigenlijk met elkaar te maken? Binnen onderwijs, sport en gezondheidssector is er sprake van beïnvloeding van bewegen. Bewegen is gevat in een kader van waarden en bezinning op dergelijke waarden is belangrijk. Vandaar dit boek.

Bewegen en ethiek zijn in de wereld van sport en bewegen onlosmakelijk met elkaar verbonden. Reflecteren op de eigen beroepsethiek is — ook daar — sterk in ontwikkeling. Toch is het nog altijd niet vanzelfsprekend dat alle beroepsbeoefenaren in de context van onderwijs, sport en de gezondheid weten wat kan, wat mag en wat nagelaten dient te worden. Beroepscodes en bezinning op waarden en normen in de handelingspraktijk zijn nodig om eventuele misstanden en overtredingen te voorkomen. Dat is de reden dat er in toenemende mate opleidingskwalificaties, beroepsprofielen en –codes worden ontwikkeld, ‘bakens’ voor het beroepsmatig handelen van leraren bewegingsonderwijs, trainers, werkers in de gezondheidssector. Nieuw is het kwalificatieprofiel sportmanager, vandaar dat dit profiel in de derde geactualiseerde druk van Ethiek in beweging speciale aandacht krijgt. Verder belicht de uitgave als vanouds het menselijk bewegen vanuit diverse invalshoeken: reflectie op menselijke bewegen (deel I), reflectie op ethiek (deel II) en beroepsbeoefenaren en hun morele handelen (deel III).

Ethiek in beweging is primair geschreven voor studenten van lerarenopleidingen, de sport-, management- en gezondheidsopleidingen aan de ALO’s en Sporthogescholen, de leergang vakbekwaam bewegingsonderwijs van de PABO en voor professionele trainers en coaches in opleiding. De uitgave sluit aan bij competentiegericht leren en opleiden. Ieder hoofdstuk is voorzien van een casus, één of meer stellingen en diverse vragen, zodat studenten zowel zelfstandig als in groepen aan de slag kunnen. Het boek is daarnaast zeker ook interessant voor professionals en geïnteresseerden die betrokken zijn bij waarde(n)vol bewegen binnen het onderwijs, de sport en de gezondheidssector.

Over de auteurs
Dr. Anton van den Heuvel is onder meer werkzaam als docent filosofie aan de Fontys Sporthogeschool te Tilburg. Drs. Hilde Bax is werkzaam als beleidsmedewerker bij de KVLO; voorheen was zij opleidingsmanager en docent filosofie en didactiek aan de ALO van de Hogeschool van Amsterdam.

Titel: Ethiek in Beweging
Subtitel: Bewegen en ethiek in onderwijs, sport en gezondheidssector
Auteurs: Hilde Bax, Anton van den Heuvel
Druk: 3e geactualiseerde druk
Uitgever: Koninklijke Van Gorcum BV
Omvang: 208 pagina’s
Prijs: € 28,80
ISBN: 978 90 232 4064 8
Direct bestellen? Klik hier

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.