Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Erica terpstra is te winnen als hoofdprijs

Erica Terpstra is te winnen als hoofdprijs…

12 maart 2009

Nieuws

door: Thomas van Zijl | 12 maart 2009 

NOC*NSF-voorzitter Erica Terpstra won prijzen, deelde ze uit en nu is ze er zelf een. Het beste sportbestuur van 2008 - dat in juni van dit jaar bekend wordt gemaakt - wint namelijk onder andere een ‘dagdeel Erica Terpstra’. Zij is dan in te zetten als boegbeeld van de vereniging.

Terpstra hoeft niet of nauwelijks te wennen aan haar ‘rol’ als prijs. Ze is het eerder geweest. “Niet zo lang geleden had ik een lunch met gehandicapte sporters, ook omdat ik te winnen was. En ik moet zeggen: dat was erg gezellig. Het viel bepaald niet tegen.” Terpstra kan zich voorstellen dat ze een waardevolle prijs zou kunnen zijn. Verenigingen kunnen baat hebben bij haar (eenmalige) inzet. “Neem mij maar mee naar een wethouder, of naar een clubvergadering om intern wat zaken te veranderen. Misschien kan ik met mijn ervaring in mijn positie wat extra’s teweeg brengen.”

De uitslag van de verkiezing – georganiseerd door het vakblad SPORT Bestuur & Management, NOC*NSF en Stichting Sport & Zaken – vindt plaats tijdens het Nederlands Congres voor Sportbestuurders op zaterdag 13 juni 2009. Genomineerden zijn nog niet bekend. Aangezien iedere vereniging andere behoeften heeft en verschillende obstakels tegenkomt bij het verwezenlijken van ambities, durft Terpstra niet te voorspellen wat zij als boegbeeld te doen krijgt. “Alles is bespreekbaar. Zolang het maar tot een dagdeel beperkt blijft.”

Een dagdeel profiteren van de expertise en ervaring van de voorzitter van NOC*NSF is een mooi extraatje voor een vereniging die volgens Terpstra ook zonder haar aanwezigheid al op de goede weg is. “De winnaar is zonder twijfel een vereniging die kan dienen als rolmodel voor andere clubs, met een goede structuur en prima bestuurders. Ik kan daar wat aan toevoegen, maar de basis staat er en waarschijnlijk zelfs meer dan dat.” Zou zij dan niet meer kunnen betekenen voor andere verenigingen, die haar ongetwijfeld harder nodig hebben? Terpstra: “Ach, misschien wel, maar winnaars die het op eigen kracht goed voor elkaar hebben, mogen daar ook voor beloond worden.”

Voor meer informatie: www.sportbestuurvanhetjaar.nl

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.