De ontwikkelingen rond de Cruyff Courts hebben de afgelopen jaren niet stilgestaan. Zo is het veldje op veel plekken van een simpele ruimte om te voetballen, ontwikkeld tot een punt waar sport- en buurtactiviteiten zich concentreren. Ondanks het feit dat bij veel velden het nieuwe ervan af is, blijft de staat van het veld onveranderd goed en de betrokkenheid van diverse partijen hoog. De meeste onwenselijke praktijken (vervuiling en overlast) komen juist voort uit de grote aantrekkingskracht die de Courts hebben.
Directe betrokkenen waarderen het Cruyff Court nog altijd met een kleine 'acht' gemiddeld. Daarmee mogen de Cruyff Courts, bijna tien jaar na oplevering van de eerste, nog altijd als succesvol omschreven worden.
Sinds de aanleg van het eerste Cruyff Court in 2003 is het aantal velden opgelopen tot 161 (waarvan 22 in het buitenland en 18 aangepaste Cruyff Courts). Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft het Mulier Instituut de 'Cruyff Courts Monitor' uitgevoerd. In deze monitor van 2012 wordt de staat van de Nederlandse Cruyff Courts beschreven. Daarnaast gaat de rapportage met name in op de ontwikkelingen op het gebied van onderhoud, activiteiten en beleving in de afgelopen jaren.
Titel: Cruyff Courts Monitor 2012
Auteurs: Astrid Cevaal, David Romijn
Uitgever: Mulier Instituut
Pagina’s: 41
Samenvatting: klik
hier