Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
Biljartbond blijft vaag over oorzaak financieel verlies

Biljartbond blijft vaag over oorzaak financieel verlies

30 oktober 2007

Nieuws

gepubliceerd op | 30 oktober 2007

“Nee, we zijn niet failliet”, zegt Leon Vervoort, vicevoorzitter van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond (KNBB). Publicaties over een dreigend bankroet hebben wel voor onrust gezorgd. En dat kan de bond er niet ook nog bij hebben. Want dat de biljartbond het lastig heeft, dat ontkent Vervoort niet.Zowel organisatorisch als financieel verkeert de KNBB in zwaar weer. Deels grijpen die problemen in elkaar. Duidelijk is in ieder geval dat de bond dit jaar een verlies van 150 duizend euro verwacht. Over één van de oorzaken daarvan moet Vervoort noodgedwongen vaag blijven, ook tegenover het grootste deel van de eigen leden. “We zijn verwikkeld in juridische procedures. Daarbij gaat het om mensen. Onze advocaat heeft ons geadviseerd daarover niets naar buiten te brengen.” Tijdens een bondsraadvergadering vorige maand heeft de KNBB wel opening van zaken gegeven, maar wederom op advies van de advocaat van de bond onder strikte geheimhouding.
De suggestie dat het tekort iets te maken zou hebben met een afvloeiingsregeling voor de directeur van het bondsbureau verwerpt Vervoort. Hij ontkent echter niet dat er problemen zijn geweest. “We hebben te maken gehad met een vertrouwensbreuk tussen directeur en het personeel van het bondsbureau. Dat heeft tot arbeidsonrust geleid, maar die is inmiddels opgelost door middel van een interim-waarnemer. Alle reguliere taken worden nu weer normaal uitgevoerd. We zijn nu bezig te onderzoeken hoe we gezamenlijk tot sluitende oplossingen voor de toekomst kunnen komen.”

Een deel van de financiële problemen zijn volgens Vervoort ook ontstaan door interne onenigheid met de sectie Snooker. “Aanleiding daarvoor was verschil van mening over de plaats die topsnooker binnen de bond heeft. De bond heeft ervoor gekozen om die centraal te organiseren, waar de sectie Snooker die onder haar beheer wilde hebben.” Dit conflict escaleerde vorig jaar zodanig dat het volledige bestuur van de sectie Snooker opstapte en onder de naam Dutch Billiards and Snooker Association een nieuwe snookerbond oprichtte.
Omdat veel breedtesporters overstapten, nam het ledental van de KNBB en daarmee de inkomsten uit contributie en deelname aan competities fors af.
Ook met een deel van de sectie Pool rommelde het onlangs hevig en ook hier dreigde een splitsing. In dit geval draaide het conflict rond niet of te laat uitgekeerd prijzengeld voor de Pro League-competitie. “Dat probleem is ontstaan omdat de sectie Pool die geldprijzen nooit op hun begroting hebben gezet”, aldus Vervoort. “De sectie Pool voert momenteel intensief overleg met betrokkenen om ook dit probleem uit de wereld te helpen, de vooruitzichten zijn positief.”

Een algemeen probleem waar de KNBB mee worstelt, is de implementatie van de marketingplannen die de bond in 2005 opstelde. Doel was om door middel van het creëren van ‘biljartsferen’, gericht op 10-15 jarigen, 18-30 jarigen en 55+’ers, de sport aantrekkelijker te maken en zo leden te winnen. “De vertaalslag hiervan naar de verenigingen en biljartcentra is moeilijk en verloopt langzaam”, bekent Vervoort. “Daarvoor is bovendien meer leiderschap vanuit het bondsbureau nodig.” Daarmee is de cirkel rond, want door de recente onrust op het bondsbureau zijn de marketingplannen naar de achtergrond verdwenen. “Maar we pakken die draad zo snel mogelijk weer op”, verzekert Vervoort.

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per twee weken een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.