12 februari 2015
Nieuws
door: Leo Aquina | 12 februari 2015
“We merkten in ons werk met nationale bonden dat er behoefte is aan meer kennis en organisatorische vaardigheden”, vertelt Daniel O’Toole van TSE Consulting. Het in Lausanne gevestigde bedrijf besloot daarom zelf een managementcongres te organiseren voor sportbestuurders uit de hele wereld. TSE Consulting richt zich daarbij vooral op bestuurders van nationale bonden en bijvoorbeeld NOC’s. “Op internationaal vlak wordt al veel georganiseerd, maar juist op nationaal vlak is er nog niet veel.” The Academy vindt op 27 en 28 mei plaats in het Olympisch Museum van Lausanne. O’Toole licht alvast een tipje van de sluier op.
TSE Consulting adviseert wereldwijd sportorganisaties op vier expertisegebieden: performance, evenementen, sportdeelname en accommodaties. Een van de klanten van TSE Consulting was bijvoorbeeld het succesvolle Amsterdamse bid voor het EK Atletiek in 2016. Maar ook een aantal nationale olympische comités gaat bij TSE te rade. “Wij zien in onze dagelijkse omgang met klanten vaak dezelfde vraagstukken terugkomen”, vertelt O’Toole. “Het ontbreekt hun vaak aan basale organisatorische vaardigheden en kennis. Wij hebben die kennis in huis en we willen er met The Academy voor zorgen dat onze klanten die vaardigheden en kennis naar hun eigen organisaties kunnen brengen.”
Drie thema’s
De conferentie heeft drie hoofdthema’s. “Het gaat om zaken waar we bij het werk met onze klanten steeds opnieuw tegenaan lopen”, vertelt O’Toole. “Het eerste thema is ‘het verhogen van de inkomsten’, een probleem waar bijna alle sportorganisaties vroeger of later mee te maken krijgen. Het tweede thema is ‘promotie’. Daarbij draait het om vragen als: hoe betrek je je publiek bij je organisatie? Wat zijn effectieve middelen om nieuwe mensen aan je te binden? En het derde thema is 'invloed'. Hoe verhoog je als nationale sportorganisatie je invloed op allerlei terreinen. Dat kan zijn bij internationale en overkoepelende organisaties, maar ook bij onderdelen van je eigen organisatie of bijvoorbeeld bij overheden.”
O’Toole benadrukt dat alle thema’s vanuit een praktische invalshoek worden benaderd. “We werken veel in workshops, waarbij we met heel concrete vraagstukken aan de slag gaan.”
Grote namen
The Academy maakt bij de overdracht van kennis gebruik van de inzichten van internationaal gerenommeerde deskundigen uit het bedrijfsleven, entertainment en politiek. “Als het gaat om de inkomstenkant is dat bijvoorbeeld David Tomlinson, die veel ervaring heeft met investeringsprojecten”, vertelt O’Toole. “Op het gebied van promotie hebben we Hugo Sharman van sportmarketingbureau Delta Tre en Martin Kaswurm, die in het verleden voor Red Bull heeft gewerkt en nu zijn eigen bedrijf heeft. Voor het thema ‘invloed’ hebben we bijvoorbeeld Vincent Gaillard uitgenodigd. Hij is voormalig directeur van SportAccord.”
Online netwerk
Naast kennis, praktische vaardigheden en een certificaat van deelname houden de deelnemer ook een online netwerk aan The Academy over. “Op dat netwerk kunnen mensen de presentaties van de sprekers terugvinden en verslagen van de workshops. Maar we willen het netwerk ook up-to-date houden met interessant nieuws en ontwikkelingen in het vakgebied. Daarnaast kunnen mensen het netwerk gebruiken om elkaars contactgegevens uit te wisselen.”
The Academy begint op dinsdagavond met een welkomstreceptie in het Olympisch Museum van Lausanne, waar ook de rest van het programma wordt afgewerkt. Ter afsluiting is er op donderdagavond een galadiner op een boot op het Meer van Genève. Voor vroege inschrijvers geld tot eind februari een tarief van 590 euro. Na 1 maart zijn de kosten voor deelname 790 euro. De organisatie mikt op honderd à honderdvijftig deelnemers. “We hebben al inschrijvingen van mensen met zeer verschillende achtergronden en dat maakt het extra interessant”, vertelt O’Toole. “Er staan bijvoorbeeld mensen uit atletiek, judo en worstelen op de lijst en ze komen uit Zwitserland, Denemarken, maar ook uit landen als Iran en Kongo.”
Voor meer informatie: theacademy.tseconsulting.com
Deel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.