16 juli 2009
Nieuws
Criteria waaraan het traject moet voldoen zijn onder meer het maatschappelijk belang en het multidisciplinair en internationaal karakter. Aan de prijs is een plaquette en een geldbedrag van tweeduizend euro verbonden. Winnares Marije Plantinga liep haar afstudeerstage bij het Nederland Instituut voor Sport en Bewegen waar zij zich inzette voor het project Ketenaanpak Actieve Leefstijl. Dit project staat voor een netwerk en samenwerkingsverband tussen professionals binnen en buiten de zorg en beoogt de actieve en gezonde leefstijl voor mensen met een gezondheidsachterstand en/of chronische aandoening te bevorderen. Deze mensen hebben over het algemeen een inactieve leefstijl, gekenmerkt door te weinig beweging en vaak een onevenwichtig of ongezond voedingspatroon. Professionals uit de eerste lijn en de wijk of welzijns-, sport- en beweegsector werken stapsgewijs actief samen om een actieve leefstijl te bereiken.
Het onderzoek van Plantinga heeft zich toegespitst op de chronische aandoeningen astma/COPD en depressie. Voor deze twee doelgroepen zijn in totaal dertien goede praktijkvoorbeelden uit het hele land verzameld en beschreven die werken volgens een ketengerichte aanpak. Professionals uit het hele werkveld kunnen zich door deze goede praktijkvoorbeelden laten inspireren via www.nisb.nl/ketenaanpak. Daarnaast is in kaart gebracht welke factoren het succes en falen van een ketenaanpak bepalen.
In navolging van haar afstudeerstage is Marije sinds 1 juli 2009 als programmamedewerker werkzaam voor NISB. Zij zet zich in voor programma’s als BeweegKuur, netwerkaanpak ouderen, Communities in Beweging en voor het jubileumcongres dat NISB op 5 november in Ede zal houden in het kader van het tienjarig bestaan.
Deel dit bericht:
0 reacties
Nog geen reacties. Wees de eerste!
Voeg je reactie toe
Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.