Go with Golazo
Sportknowhowxl
Home
Nieuws
29 beruchte bergen en een vlak strookje

29 beruchte bergen en een vlak strookje

5 oktober 2009

Nieuws

Sommige beruchte bergen hebben dankzij hun historie en profiel een waanzinnige aantrekkingskracht op toerfietsers. Iedere fietser wil ook l’Alpe d’Huez of de Muur van Geraardsbergen op. Deze plekken hebben een bijna mythische naam in het peleton van hobbyfietsers. Waarom?

Auteur Richard Plugge ging in het spoor van de profs op zoek naar de meest legendarische beklimmingen en Tourcols. Waar zijn ze te vinden? Waar begint de klim, hoe steil is de weg en waar is het einde? Van de Cauberg tot de Aubisque, van l’Alpe d’Huez tot de Stelvio. (Ex-)profs onder wie Peter Winnen, Joop Zoetemelk, Erik Dekker en Michael Boogerd vertellen waarom die bergen hoogtepunten zijn in hun leven. De verhalen van hun triomfen en van hun lijden. De 29 beklimmingen (en het vlakke strookje) in dit boek mogen niet ontbreken op het verlanglijstje van allen die bij hobby’s altijd 'fietsen' invullen.

Richard Plugge is hoofdredacteur van het tijdschrift Sportweek en was dat acht jaar bij het blad Fiets. Tijdens zijn werk maar ook daarbuiten reed hij vele Tourcols en andere befaamde beklimmingen, soms ook met de profs die in het boek aan bod komen.

Titel: 29 beruchte bergen en een vlak strookje 
Auteur: Richard Plugge
Uitgever: Tirion Sport
Prijs: € 17.95 
ISBN: 9789043912396

Deel dit bericht:

0 reacties

Nog geen reacties. Wees de eerste!

Voeg je reactie toe

Meer over:

Blijf op de hoogte

Wij sturen jou één keer per week een e-mail met de 
belangrijkste opinies en artikelen van Sport Knowhow XL.